Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 4 w Gryficach zorganizowało trzydniową wycieczkę  w dniach 09.09.2022 do 11.09.2022 r do Trójmiasta. W wycieczce uczestniczyło 47 członków należących do naszego koła.

W pierwszy dzień odwiedziliśmy Gdynię.   Zwiedziliśmy Dar Pomorza, potem pojechaliśmy do Sopotu, gdzie  zobaczyliśmy Krzywy Dom oraz pospacerowaliśmy wzdłuż Molo. Drugiego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy na zwiedzanie Gdańska. W Gdańsku spacerowaliśmy wzdłuż Traktu Królewskiego, ul. Mariackiej, odbyliśmy też rejs statkiem na Westerplatte, które zwiedzaliśmy razem z przewodnikiem. Następnie wróciliśmy statkiem do Gdańska, by zjeść i odpocząć po całym dniu zwiedzania.

Trzeciego dnia  wycieczki ruszyliśmy do Oliwy. Tam zwiedzaliśmy Archikatedrę Oliwską wysłuchując  organów Oliwskich. Potem spacerowaliśmy po parku Oliwskim i zwiedziliśmy Muzeum Solidarności. Wiązało się z tym dużo emocji i wspomnień. Na tym zakończyliśmy się naszą wycieczkę i wróciliśmy do domu pełni wrażeń i pozytywnej energii.

Bardzo dziękujemy Zarządowi Głównemu Diabetyków za wkład do kosztów naszej wycieczki w przyznaniu dla koła grantu . Bardzo dziękuję zarząd koła oraz wszyscy uczestnicy wycieczki.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content