Polskie Stowarzyszenie Diabetyków otrzymało kolejny grant humanitarny na pomoc przebywającym w Polsce osobom z Ukrainy z cukrzycą, tym razem od firmy Boehringer Ingelheim, w wysokości 50 000 euro.

Ze środków z grantu zostały zakupione bony do sklepów spożywczych o wartości 400 zł każdy. Tak jak w przypadku poprzednich bonów, również te będą dystrybuowane osobom z Ukrainy z cukrzycą w Oddziałach i Kołach PSD, które zgłoszą chęć przystąpienia do programu. Jedna osoba będzie mogła otrzymać jeden bon. Z bonów mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci z cukrzycą, w imieniu których bon odbiera jedno z rodziców lub opiekun.

„Niezmiernie się cieszymy, że możemy przekazać środki na wsparcie osób z Ukrainy, które mierzą się z wyzwaniami związanymi z trwającym konfliktem zbrojnym i sytuacją w Ukrainie. Mam nadzieję, że wsparcie to będzie pomocne dla chorych z cukrzycą, zapewniając im dostęp do odpowiedniej jakości żywności, która jest tak istotna w terapii tych pacjentów.”– powiedział Michal Čuha, dyrektor generalny Boehringer Ingelheim w Polsce.

„Przekazanie grantu humanitarnego ze strony firmy Boehringer Ingelheim pozwala nam kontynuować program pomocy dla osób z cukrzycą z Ukrainy. Jest nam bardzo miło, że kolejny partner dołącza do programu wsparcia, przekazując środki na bony zabezpieczające podstawowe potrzeby pacjentów z Ukrainy cierpiących na cukrzycę. Dziękujemy firmie Boehringer Ingelheim za przekazane środki.” – stwierdziła Anna Śliwińska, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content