Rowerzyści Jerry Gore i Paul Baukley zorganizowali rajd charytatywny RideUkraine 2023 z Londynu do Kijowa, aby okazać solidarność i wsparcie osobom z cukrzycą w Ukrainie.

Dnia 13.09 dotarli do Polski, gdzie spotkali się z lokalnymi działaczami Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

W Katowicach spotkali się z przedstawicielami Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego PSD: prezes Barbarą Tometczak, wiceprezes Anettą Serafińską oraz Martą Bukowską.

Goście otrzymali srebrne odznaki „Za Zasługi dla PSD”. Rowerzyści mieli okazję delektować się śląskim posiłkiem, podczas którego prowadzili żywą dyskusję na temat wsparcia społeczności ukraińskiej, a także podzielili się spostrzeżeniami na temat życia osób z cukrzycą w swoich krajach.

Następnie w Rzeszowie dnia 17.09 spotkali się z działaczami Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego PSD: sekretarz Beatą Mazur oraz Barbarą Panek. Wspólnie zjedli obiad, podczas którego mieli okazję porozmawiać o działalności naszego Stowarzyszenia, a następnie gospodarze oprowadzili panów Jerrego i Paula po Rzeszowie. Goście mieli okazję poznać historię miasta i jego piękne zabytki.

Z Rzeszowa rowerzyści udali się na wschód, aby przekroczyć granicę polsko-ukraińską.
Życzymy im wytrwałości i zapału oraz aby szczęśliwie dotarli do Kijowa!

Każdy może wesprzeć Ride Ukraine 2023, przekazując darowiznę na stronie internetowej zbiórki: https://donate.directrelief.org/campaign/idf-ukraine/c498270

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content