Drodzy Rodzice! Jeśli korzystacie z systemu FreeStyle Libre to mamy dla Was kilka informacji:
✅System Freestyle Libre 2 będzie objęty refundacją od momentu wprowadzenia w grudniu 2022 r. Nie będzie potrzebne nowe zlecenie od lekarza.
✅Od 1 stycznia 2023 r. odpłatność pacjenta została obniżona i będzie wynosić 20% dla dzieci do 18. roku życia, czyli 51 zł za 14-dniowy sensor.
✅System FreeStyle Libre 2 posiada opcjonalne alarmy powiadamiające o zbyt niskim lub zbyt wysokim poziomie cukru. Aby móc z nich korzystać należy uruchomić sensor aplikacją FreeStyle LibreLink i włączyć je w ustawieniach aplikacji.
Sensor FreeStyle Libre 2 można skanować czytnikiem (który musi posiadać najnowszą wersję oprogramowania), nie będą jednak na nim dostępne alarmy.
Informacje o FreeStyle Libre 2 oraz refundacji
Szkoda ze nie libre 3. Libre 2 nie wiele więcej daje niż 1. Większość transmitterow nie będzie go czytać. Nie będzie też możliwości przedluzenia
Witam
Założyłam synowi nowy sensor Libra2, i niestety dłużej odczytuje pomiar i nie pojawiają się alarmy mimo ustawień w telefonie, często pojawia się bład skanowania czyli 335 oraz raz pojawił się bład 500, nieoczekiwany bład aplikacji, pozałożeniu sensora nowego. Co może być powodem że ta nowa Libra nie działa tak jak powinna? Czy wystarczy ta sama aplikacja Libre Link która ma zainstalowaną na telefonie samsung i wszystko działało?
Miało byc lepiej a jest gorzej.
Pozdrawiam
Dzień dobry, wszelkie tego typu pytania prosimy kierować bezpośrednio do producenta
Taaak, teraz mamy limit na paski do glukometru jeśli mamy Libre, ktoś to dobrze wymyślił żebyśmy musieli płacić 100%,bo podobno tylko jedno pudełeczko pasków przysługiwać będzie na miesiąc refundowane, niestety libra która ma mój syn nieraz nie czyta, błąd. I co teraz? Nieraz jest dość duża rozbieżność między tym co podaje libra a glukometr i co teraz jak sprawdzić, jak porównać to jest ważna sprawa to zdrowie mojego dzuecka… My rodzice chorych dzieci mamy problem, bo przecież malo mamy zmartwień i trosk. To jest przykre, zamiast ułatwiać jest skompilowanie życia. Kto to wymyślił z tymi paskami, wręcz nie wierzę w to. Zobaczymy od nowego roku czy to prawda. Życie i zdrowie naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Po drugie teraz libra ma czytać tylko z telefonu dziecka, niestety mój syn ma telefon który nie czyta tej libry którą ma, a teraz będzie libra 2 i co mam kupić dziecku nowszy model nowy i taki który będzie czytał. Może się komuś wydaje ze to nie problem, no tak jeśli się dobrze zarabia to nie problem ja jestem na zasiłku opiekuńczym na dziecko chore i dla mnie to jest duży wydatek.
Systemu FL używam już od wielu lat – mniej więcej od wtedy, kiedy pojawił się w Polsce.
Powiem tak – już po tylu latach doświadczeń i wieeeelu przerobionych czujnikach – system JEST zawodny. X czujników już reklamowałam, a dziś ostatnia posiadana 1 „zeszła” (przestała działać) po 4 dniach od założenia – kolejna reklamacja. Czujniki, które reklamowałam, przestawały działać w różnych, dowolnych momentach. Poza tym u mnie w większości przypadków zawyżają wynik. Założenie przy naczyniu krwionośnym tez powoduje niedokładne odczyty. Poza tym często gęsto występują przerwy w odczytywaniu danych, w dzień pojawiają się jako błędy odczytu sensora.
Nie przeczę, że system jest wygodny, ale towarzyszące problemy są jak łyżka dziegciu w beczce miodu.
Przy tym wszystkim limity na paski to idiotyzm. Pomimo używania FL już od wielu lat, nie zrezygnowałam z pomiarów glukometrem. Niestety, ktoś („KTOSIE”) zapomniał o tym, że jest potrzebna walidacja wyniku. A tego dokonujesz, jeśli trzeba, za pomocą pomiaru glukozy we krwi. Nie tyle razy, na ile masz pasków, tylko tyle, ile potrzebujesz.
A tak po prostu to: przyznana refundacja, umywamy ręce. Niepełnosprawni / chorzy – radźcie sobie.
A ja mam coraz silniejsze wrażenie, że klimat jest coraz bardziej jak w III Rzeszy.
Co to niby wiele zmieniło jeśli odczyty można robić albo czytnikiem 1 który I tak nie ma alarmów albo telefonem który też nie alarmuje jak trzeba . Poza tym odczuty mają więcej błędów, niedokładności. A ograniczenia z paskami to debilizm. Jak tak można ….
Czy nie jest zastanawiające, że refundację otrzymały sensory, które działają losowo i aplikacja, której działanie pozostawia wiele do życzenia? Czyż na tyle zarzutów refundacja pasków nie powinna być jednak utrzymana? Wydaje się, że w MZ działają ludzie, którzy nie mają za grosz pojęcia o chorobach cywilizacyjnych…
Błąd 335.
Smartfon nie mógł zeskanować sensora. Zeskanuj sensor ponownie . Upewnij się, że przytrzymujesz tylną część smartfona blisko sensora. Po usłyszeniu pierwszego wibrującego dźwięku trzymaj smartfon nieruchomo, aż usłyszysz drugi wibrujący dźwięk.
Sensor nie łączy się wcale ze smarfonem.
Wersja oprogramowania: 2
Pełna wersja oprogramowania: 2.8.2.9318
Wersja systemu operacyjnego: 10
Otrzymane nowe sensory z reklamacji wykazują ten sam błąd.
Czy ktoś miał taki błąd bądź wie co jest przyczyną?
Niestety mam podobnie. 4 sensorów pod rząd aplikacja “nie widziała” i prosi o założenie sensora, który mam na ramieniu. Bardzo zawodne urządzenie, komplikujące życie, a do tego limity na paski, co jest w opisanej sytuacji skandaliczne, gdyż brak odpowiedniej kontroli glukozy, naraża na utratę zdrowia.