W dniu 5 marca 2020 roku miało miejsce spotkanie członków Koła Łódź Śródmieście w związku z 35-leciem naszej działalności. W spotkaniu, oprócz członków koła wzięli udział goście: p. dr n. med. Małgorzata Józefowska, kierownik Ośrodka Diabetologii i Chorób Metabolicznych, p. Agnieszka Bocian, dietetyk, przełożona pielęgniarek Ośrodka oraz jedna z założycielek koła p. Bogusława Feliniak. W spotkaniu wzięli udział poprzedni prezesi, pan Marek Kacprzak i Kazimierz Walczak, aktualnie nasz Prezes Honorowy, jak również wieloletni członek Stowarzyszenia p. Krzysztof Wolski.

Rozpoczęliśmy przywitaniem gości i członków pięknie wyrecytowanym przez Olę Pachwicewicz wierszem specjalnie przez nią napisanym na tę okoliczność i weszliśmy w dalszy przebieg spotkania. Przedstawiliśmy i omówiliśmy kronikę Koła oraz obejrzeliśmy prezentację multimedialną omawiającą te trzy i pół dekady istnienia naszego Koła. Głos zabrała p. dr M. Józefowska kierownik Ośrodka Diabetologii i Chorób Metabolicznych podkreślając współpracę członków naszego Koła z przedstawicielami średniego i wyższego szczebla zawodu “białego fartucha”. Gościem naszym była też p. Agnieszka Bocian, dietetyk, przełożona pielęgniarek Ośrodka, która również udzieliła pomocy jednej z koleżanek. Atmosferą sprzed 35 lat, jaka towarzyszyła założeniu i pierwszemu okresowi działalności koła, podzieliła się z nami założycielka “słodkiej społeczności” p. Bogusława Feliniak.

Tak doszliśmy do momentu oczekiwanego przez wszystkich “słodziaków” – degustacji wypieków przy kawie i herbacie. Były jubileuszowe dietetyczne torty, słone przekąski, wzajemne rozmowy, podczas których starsi członkowie opowiadali z rozrzewnieniem o przeszłości Koła.

Te wspólne chwile na pewno na długo zapiszą się w pamięci uczestnikom zebrania.

Halina Stępień  

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content