Dnia 3.11.2023 w godzinach popołudniowych spotkaliśmy się w sali konferencyjnej, użyczonej nam przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości przy ul. Lisowskiego 1 w Zielonej Górze, która na ten dzień stała się wypełnioną po brzegi salą koncertową. W pięknym nastrojowym recitalu wystąpiła przed nami pani Małgorzata Żmuda, utalentowana zielonogórska wykonawczyni znanych polskich coverów.

Na koncert zaprosiliśmy lokalne organizacje pozarządowe, z którymi mamy przyjemność współpracować, w tym zaprzyjaźnione Koło Polskiego Związku Niewidomych w Zielonej Górze. Członkowie wraz z prezesem koła panem Dariuszem Wojciechowskim bardzo chętnie przyłączyli się także do części organizacyjnej koncertu. Była to już kolejna impreza przy współpracy z kołem PZN, gdyż w październiku br. prezes Koła Miejskiego PSD poprowadziła na zaproszenie prezesa Koła PZN spotkanie w ramach Akademii Zdrowia na temat zdrowego stylu życia. Tym razem spotkali się członkowie obydwu kół, których połączyła miłość do polskiej piosenki.

Dzięki pomocy wolontariuszy dbających o stronę techniczną wieczoru wszystko świetnie się udało, a uczestnicy koncertu towarzyszyli wykonawczyni w śpiewie, wspomagani tekstami piosenek, wyświetlanymi w dużym powiększeniu na ekranie telewizora. Koncert prowadziła prezes Koła Miejskiego PSD Izabela Franaszek-Szpak, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania.

W przerwie podwieczorkowej uczestnicy mogli skosztować bezcukrowych, bezlaktozowych i bezglutenowych wypieków członków naszego koła, których przepisy spotkały się z dużym uznaniem. Do dyspozycji mieliśmy także bar herbaciany, przy czym herbata z białej morwy z cynamonem cieszyła się zasłużonym uznaniem.

Podczas przerwy uczestnikom przedstawiły się obecne na spotkaniu pielęgniarki zielonogórskie, które w ramach wolontariackich białych dyżurów zadeklarowały chęć prowadzenia doradztwa dla zainteresowanych członków naszego koła w Zielonej Górze. Tego wieczoru była z nami także lekarz okulista i wieloletnia przyjaciółka naszego koła pani Halina Ralcewicz, z którą planujemy spotkanie po Nowym Roku na temat współczesnych sposobów leczenia dolegliwości ocznych wynikających z cukrzycy.

Tego wieczoru spędziliśmy wszyscy razem nastrojowe integrujące dwie godziny w bardzo miłej atmosferze i zamierzamy to przy pierwszej okazji powtórzyć.

Izabela Franaszek-Szpak
prezes Koła Miejskiego PSD w Zielonej Górze

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content