Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. III Ogólnopolskie Płukanie Złota...

Nad złotoryjskim zalewem 02 czerwca 2018r już po raz drugi odbyło się  III Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków.  Organizatorem było Koło Diabetyków w Złotoryi. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Złotoryja Pana Roberta Pawłowskiego przy wsparciu Gminy Miejskiej w Złotoryi.

Wśród gości zaproszonych nie mogło zabraknąć Pana Roberta Pawłowskiego Burmistrza Miasta Złotoryja wraz z małżonką Panią Iwoną, Pani Marii Leśnej – Wójt Gminy Złotoryja, Pana Włodzimierza Bajońskiego – sekretarza Urzędu Miasta, Ewy Miary – przew. Rady Miejskiej, Zbigniewa Soi – Wielkiego Mistrza Polskiego Bractwa Kopaczy Złota oraz Pani Marii Filipowicz – kierownik Rejonowej Przychodni w Złotoryi. W płukaniu wzięli udział diabetycy i ich rodziny z różnych rejonów kraju min; Środy Wielkopolskiej, Wrocławia, Legnicy, Świerzawy – Gminy, Podgórek, Wilkowa, Zagrodna, Chojnowa i oczywiście Złotoryi. W imprezie uczestniczyło około 100 osób z kół PSD oraz zaproszonych gości. Spotkanie było okazją do wykazania się aktywnością fizyczna i sportową rywalizacją.

W trakcie spotkania przygotowano wiele atrakcji sportowych, oraz można było wykonać bezpłatnie pomiar cukru, który wykonywały pielęgniarki z Rejonowej Przychodni w Złotoryi,  czy poddać się badaniu alkogogli i zobaczyć jak wygląda świat po zażyciu alkoholu, narkotyków, badanie przeprowadziły Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Złotoryi. Przebadano ponad 70 osób. Wszystkie osoby biorące udział w płukaniu, zanim przystąpiły do działania, przeszły pod okiem członków PBKZ małe szkolenie.

Najlepszymi płukaczami wśród diabetyków w kategorii dzieci – młodzież:

I miejsce – Franek Łukawski – Złotoryja

II miejsce – Marcel Wielebiński – Podgórki

III miejsce – Milena Rychlicka – Złotoryja

oraz ex aequo wyróżnienia – Oliwa Kijo – Wilków i Oliwia Łukawska – Złotoryja

Najlepszymi płukaczami wśród diabetyków w kategorii kobiet były:

I miejsce – Małgorzata Łukawska – Złotoryja

II miejsce – Bogusława Szewczuk Cybylska – Złotoryja

III miejsce – Teresa Woźniak- Nowy Kościół

Najlepszymi płukaczami w kategorii mężczyzn okazali się:

I miejsce –  Krzysztof Łukawski – Złotoryja

II miejsce –  Mieczysław Janicki- Środa Wielkopolska

III miejsce  – Stefan Jackowski – Złotoryja

Nie wątpliwie największy prym wiodła rodzina Państwa Łukawskich, którzy mimo, że pierwszy raz brali udział w płukaniu złota, to wszystkie pierwsze miejsca należały do nich.

W rzucie ilością trafionych piłek do miski płukacza , która wbrew pozorom gra, która miała być łatwa niestety okazała sie trudna, ponieważ tylko jedna osoba wrzuciła piłkę do miski,  tak aby nie wypadła. Zwyciężcą okazał się Franek Łukawski.

Natomiast w grze Bule, było aż dziewięciu zwyciężców: Bogusława Szewczuk Cybulska, Teresa Borek, Janina Kroczak, Małgorzata Łukawska, Angelika Król, Marcel Wielebiński, Krzysztof Łukawski, Edmund Nowicki, Andrzej Pakosz

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody, ale nie mogło także zabraknąć dla wszystkich uczestników certyfikatów w płukaniu złota oraz małych upominków dla pozostałych uczestników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie udaną zabawą, gdzie wszyscy razem doskonale się bawili, a także obiecali, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej. Wszyscy diabetycy byli bardzo zadowoleni, ponieważ już nie są amatorami w płukaniu złota, gdyż już są dużo bogatsi o wiedzę, doświadczenie i ZŁOTO.

Podczas płukania nie mogło zabraknąć także dodatkowej aktywności fizycznej już tradycyjnie, która nam towarzyszy od 4 lat to Program profilaktyki aktywności w tańcu DiabeDance.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego wydarzenia: Urząd Miasta w Złotoryi, Wydział Spraw Społecznych UM. w Złotoryi, Urząd Gminy Złotoryja, Hala Sportowa Tęcza, Polskie Bractwo Kopaczy Złota, Przychodnia Rejonowa w Złotoryi, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Złotoryi, Al – Kris Usługi cateringowe za smaczny posiłek, AGA – TRANS, Klubowi Seniora przy MOPS w Złotoryi za oprawę muzyczną.

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim wolontariuszom z koła diabetyków uczestniczącym w wydarzeniu oraz przybyłym gościom, diabetykom ich rodzinom biorącym udział w wydarzeniu i zapraszamy za rok.

Więcej zdjęć mogą Państwo zobaczyć klikając na poniższy link:

http://diabetycy.zlotoryja.pl/art,60,iii-ogolnopolskie-plukanie-zlota-diabetykow

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content