III Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków

Ogólnopolskie Obchody Dnia Diabetyka w Trzemesznie 16 czerwca 2018
18 czerwca 2018
„Czy przesadzanie z cukrem powoduje cukrzycę”
20 czerwca 2018

III Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków

Nad złotoryjskim zalewem 02 czerwca 2018r już po raz drugi odbyło się  III Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków.  Organizatorem było Koło Diabetyków w Złotoryi. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Złotoryja Pana Roberta Pawłowskiego przy wsparciu Gminy Miejskiej w Złotoryi.

Wśród gości zaproszonych nie mogło zabraknąć Pana Roberta Pawłowskiego Burmistrza Miasta Złotoryja wraz z małżonką Panią Iwoną, Pani Marii Leśnej – Wójt Gminy Złotoryja, Pana Włodzimierza Bajońskiego – sekretarza Urzędu Miasta, Ewy Miary – przew. Rady Miejskiej, Zbigniewa Soi – Wielkiego Mistrza Polskiego Bractwa Kopaczy Złota oraz Pani Marii Filipowicz – kierownik Rejonowej Przychodni w Złotoryi. W płukaniu wzięli udział diabetycy i ich rodziny z różnych rejonów kraju min; Środy Wielkopolskiej, Wrocławia, Legnicy, Świerzawy – Gminy, Podgórek, Wilkowa, Zagrodna, Chojnowa i oczywiście Złotoryi. W imprezie uczestniczyło około 100 osób z kół PSD oraz zaproszonych gości. Spotkanie było okazją do wykazania się aktywnością fizyczna i sportową rywalizacją.

W trakcie spotkania przygotowano wiele atrakcji sportowych, oraz można było wykonać bezpłatnie pomiar cukru, który wykonywały pielęgniarki z Rejonowej Przychodni w Złotoryi,  czy poddać się badaniu alkogogli i zobaczyć jak wygląda świat po zażyciu alkoholu, narkotyków, badanie przeprowadziły Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Złotoryi. Przebadano ponad 70 osób. Wszystkie osoby biorące udział w płukaniu, zanim przystąpiły do działania, przeszły pod okiem członków PBKZ małe szkolenie.

Najlepszymi płukaczami wśród diabetyków w kategorii dzieci – młodzież:

I miejsce – Franek Łukawski – Złotoryja

II miejsce – Marcel Wielebiński – Podgórki

III miejsce – Milena Rychlicka – Złotoryja

oraz ex aequo wyróżnienia – Oliwa Kijo – Wilków i Oliwia Łukawska – Złotoryja

Najlepszymi płukaczami wśród diabetyków w kategorii kobiet były:

I miejsce – Małgorzata Łukawska – Złotoryja

II miejsce – Bogusława Szewczuk Cybylska – Złotoryja

III miejsce – Teresa Woźniak- Nowy Kościół

Najlepszymi płukaczami w kategorii mężczyzn okazali się:

I miejsce –  Krzysztof Łukawski – Złotoryja

II miejsce –  Mieczysław Janicki- Środa Wielkopolska

III miejsce  – Stefan Jackowski – Złotoryja

Nie wątpliwie największy prym wiodła rodzina Państwa Łukawskich, którzy mimo, że pierwszy raz brali udział w płukaniu złota, to wszystkie pierwsze miejsca należały do nich.

W rzucie ilością trafionych piłek do miski płukacza , która wbrew pozorom gra, która miała być łatwa niestety okazała sie trudna, ponieważ tylko jedna osoba wrzuciła piłkę do miski,  tak aby nie wypadła. Zwyciężcą okazał się Franek Łukawski.

Natomiast w grze Bule, było aż dziewięciu zwyciężców: Bogusława Szewczuk Cybulska, Teresa Borek, Janina Kroczak, Małgorzata Łukawska, Angelika Król, Marcel Wielebiński, Krzysztof Łukawski, Edmund Nowicki, Andrzej Pakosz

Na zwycięzców czekały puchary i nagrody, ale nie mogło także zabraknąć dla wszystkich uczestników certyfikatów w płukaniu złota oraz małych upominków dla pozostałych uczestników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie udaną zabawą, gdzie wszyscy razem doskonale się bawili, a także obiecali, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej. Wszyscy diabetycy byli bardzo zadowoleni, ponieważ już nie są amatorami w płukaniu złota, gdyż już są dużo bogatsi o wiedzę, doświadczenie i ZŁOTO.

Podczas płukania nie mogło zabraknąć także dodatkowej aktywności fizycznej już tradycyjnie, która nam towarzyszy od 4 lat to Program profilaktyki aktywności w tańcu DiabeDance.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego ważnego wydarzenia: Urząd Miasta w Złotoryi, Wydział Spraw Społecznych UM. w Złotoryi, Urząd Gminy Złotoryja, Hala Sportowa Tęcza, Polskie Bractwo Kopaczy Złota, Przychodnia Rejonowa w Złotoryi, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Złotoryi, Al – Kris Usługi cateringowe za smaczny posiłek, AGA – TRANS, Klubowi Seniora przy MOPS w Złotoryi za oprawę muzyczną.

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim wolontariuszom z koła diabetyków uczestniczącym w wydarzeniu oraz przybyłym gościom, diabetykom ich rodzinom biorącym udział w wydarzeniu i zapraszamy za rok.

Więcej zdjęć mogą Państwo zobaczyć klikając na poniższy link:

http://diabetycy.zlotoryja.pl/art,60,iii-ogolnopolskie-plukanie-zlota-diabetykow

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *