W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Główny PSD zdecydował o przełożeniu obchodów na czerwiec przyszłego roku.

 

 

 

Po rozważnych namysłach i śledzeniu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, Zarząd Główny PSD zadecydował o odwołaniu tegorocznych ogólnopolskich obchodów Dnia Diabetyka w Przemyślu.
Obchody w takim samym kształcie, jaki został zaplanowany na ten rok, zostają przełożone na 18-21.06.2021 i będą obejmowały obchody 40-lecia istnienia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
Wszelkie szczegóły tego wydarzenia, zapisy itd. zostaną ogłoszone w terminie późniejszym, bliżej daty uroczystości.

Państwa zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Niestety nie wiemy, w jakim kierunku będzie się rozwijała sytuacja i kiedy będzie ponownie możliwe (i bezpieczne) gromadzenie się ludzi, jak również wyjazdy zagraniczne (wycieczka do Lwowa). Przełożenie obchodów na jesień bieżącego roku absolutnie nie gwarantowałoby nam, że wydarzenie mogłoby się odbyć w niezakłócony sposób.

Kolejną kwestią jest sprawa Ogólnopolskiej Pielgrzymki Diabetyków na Jasną Górę dnia 12.06.2020. Na ten moment wszystko wskazuje, że nie będą mogli się Państwo na nią zjeżdżać, ale msza św. jako taka się odbędzie.
Będziemy Państwa informować w miarę klarowania się sytuacji, ale jak wiemy tak naprawdę dopiero kilka dni przed Pielgrzymką będziemy wiedzieli jakie zasady będą obowiązywały w tej dacie.

Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia w tym bardzo trudnym czasie. Musimy uzbroić się w wytrwałość. Chyba nikt z nas nie przypuszczał, że coś takiego się wydarzy i że ta sytuacja będzie się tak przedłużała. Dlatego bardzo ważna jest pogoda ducha i optymizm, że wszystko będzie dobrze, że będziemy mogli się znowu spotkać, zarówno z osobami nam najbliższymi, jak i w gronie członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia.

Życząc wszystkiego dobrego,
Anna Śliwińska
Prezes Zarządu Głównego PSD

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content