Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Działalność statutowa w Mielcu

Pomimo trwającej pandemii rok 2021 w naszym kole obfitował w kilka bardzo ważnych dla diabetyków wydarzeń. Zaraz po zluzowaniu przez Rząd obostrzeń dotyczących organizowania dużych spotkań i imprez, Zarząd PSD Koło w Mielcu zorganizował wyjazd na XXX Jubileuszową pielgrzymkę do Częstochowy. Diabetycy biorący udział w tej pielgrzymce dziękowali Bogu za pośrednictwem Czarnej Madonny za wszystkie otrzymane łaski i jednocześnie prosili o dalszą opiekę w tym tak trudnym czasie. W drodze powrotnej odpoczywali i  zwiedzali piękny park w Busku Zdroju.

Zarząd PSD Koło w Mielcu w terminie od 1 do 8 sierpnia zorganizował tygodniowy turnus szkoleniowy w Ustroniu Zdroju. Uczestnicy turnusu nie tylko poszerzali swoją wiedzę, ale mieli również okazję zwiedzić przepiękne uzdrowiskowe miasto oraz pobliskie okolice, które kuszą ciekawymi atrakcjami i przepięknymi widokami na górskie szczyty ale i z górskich szczytów. W szkoleniu wzięli udział również członkowie zaprzyjaźnionego stowarzyszenia z Bielska-Białej z Panią Prezes Modestą Dąbrowska na czele.

Nikt nie zrozumie cukrzyka tak dobrze, jak inny cukrzyk. Dlatego w dniu 7 października 2021 roku Zarząd PSD Koło w Mielcu zorganizował jesienne szkolenie dla chorych na cukrzycę i ich rodzin. Spotkanie odbyło się w restauracji Rock’n’Roll w Mielcu. Z praktyki wiadomo, że właśnie takie spotkania przynoszą najlepsze rezultaty. Bo pogaduchy w klubie, przy kawie lub wodzie, co kto lubi, sprawiają, że przekazywana wiedza łatwiej zostaje w naszej pamięci i jakoś łatwiej jest potem się zmotywować do dbania o siebie i innych. Szkolenie odbyło się przy poczęstunku i oprawie muzycznej.

W dniu 6 listopada 2021 roku nasi członkowie z Panią Prezes Marią Piwnica uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w WDK Rzeszów. Spotkanie poświęcone było jubileuszom: – 100 rocznicy wynalezienia insuliny oraz 40-lecia powstania PSD. W trakcie oficjalnej części pani prezes została uhonorowana pamiątkowym medalem wręczonym przez Panią Annę Śliwińską – Prezesa Zarządu Głównego PSD w Warszawie.

W trakcie całego roku kiedy było możliwe spotykanie się w większym gronie w naszym kole odbywały się szkolenia on-line prowadzone przez firmę „Abbott” oraz słynnego youtubera Macieja Łysiaka na kanale „Nie słodzę.”

Agata Radek
Sekretarz Koła PSD w Mielcu

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content