Zwiedzanie zaczęliśmy od wjazdu wyciągiem krzesełkowym na Kopę, a potem spacerkiem na Śnieżkę. Wszyscy, którzy weszli na wysokość 1600 m(n.p.m) byli z siebie zadowoleni, bo trochę  ich to kosztowało, ale warto było. Na Śnieżce odwiedziliśmy Kaplicę Św. Wawrzyńca – patrona przewodników górskich or z podziwialiśmy piękne  widoki, które trudno opisać.

Następnego dnia zwiedziliśmy Świątynię Wang – unikatowy zabytek z XII w. Konstrukcja tej budowli została wykonana bez użycia gwoździ, wszystkie połączenia sosnowych bali zostały połączone za pomocą złączy ciesielskich. Wnętrza zdobią oryginalne rzeźby zdobione motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Cennym wyposażeniem jest krucyfiks wyrzeźbiony w jednym pniu dębowym z lipową figurką Chrystusa,

Drugi dzień to zwiedzanie Muzeum Porcelany w Dreźnie.  Jedyne w swoim rodzaju muzeum zgromadziło eksponaty chińskiej, japońskiej i koreańskiej porcelany, jak również zbiory dotyczące historii porcelany miśnieńskiej. Oprócz tego można zobaczyć Wazy Dragonów zdobione malowidłami oraz porcelanowy bukiet kwiatów.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Huty Szkła „Julia”, gdzie można było obserwować jedną z metod misternego formowania szklanych dzieł oraz dowiedzieć się o specyficznych właściwościach szkła kryształowego i jego produkcji.

Następnie pojechaliśmy do  Łomnicy, żeby obejrzeć Barokowy Pałac położony na terenie pięknego parku obok Jeleniej Góry, pokazujący dawne życie dworskie. Zostało nam jeszcze trochę czasu na zwiedzanie Parku Zdrojowego w Cieplicach, najstarszego kurortu w Polsce.

Wieczorem pożegnaliśmy „Żółty Dworek” w Karpaczu naszą bazę, w której mieszkaliśmy, a w sobotę rano wyruszyliśmy do Płocka.

Barbara  Świcińska

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content