Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Charytatywny rajd rowerowy z...

Zespół rowerzystów jednoczy społeczność diabetyków w całej Europie, aby okazać solidarność i wsparcie osobom z cukrzycą i innymi chorobami przewlekłymi w Ukrainie.

Zespół kolarzy prowadzony przez Jerry’ego Gore’a, 62-latka cukrzycą typu 1, w 30 dni przejedzie ponad 2,500 km z Londynu do Kijowa. Ride Ukraine 2023 ma na celu zebranie 100 tys. euro na podstawowe leki i zaopatrzenie dla osób z cukrzycą i innymi przewlekłymi chorobami mieszkającymi na obszarach położonych blisko linii frontu.

Amerykańska organizacja humanitarna Direct Relief będzie koordynować zbiórkę funduszy i zapewni, że wszystkie darowizny trafią do organizacji działających na rzec opieki zdrowotnej, zajmujących się osobami z cukrzycą i innymi chorobami przewlekłymi w Ukrainie. Direct Relief będzie koordynować razem z Międzynarodową Federacją Diabetologiczną (IDF) dystrybucję 100% wszystkich zebranych funduszy – żadne zebrane środki nie będą przeznaczane np. na koszty związane z samym rajdem rowerowym.

Wiceprzewodnicząca IDF dr Iryna Vlasenko, która pochodzi z Kijowa, pomaga w organizacji przedsięwzięcia. Od lutego 2022 roku, kiedy wybuchła wojna, dr Vlasenko koordynuje pomoc humanitarną międzynarodowej społeczności diabetyków przekazywaną Ukrainie za pośrednictwem IDF. Powita ona również rowerzystów do stolicy Ukrainy.

Zaczynając trasę od Greenwich Park w Londynie 26 sierpnia 2023 roku, Gore i jego zespół pojadą rowerami do Dover przez Pilgrims Way. Następnie przejadą przez Francję, Belgię, Holandię, Niemcy, Czechy, Polskę i Ukrainę. Ride Ukraine 2023 będzie zatrzymywać się w miastach i miasteczkach po drodze, aby zbierać datki i podnosić świadomość cukrzycy na Ukrainie w czasie wojny.

Ride Ukraine 2023 zaprasza rowerzystów-wolontariuszy do przyłączenia się do części drogi i dostarczy plik GPX, który można pobrać na komputery rowerowe. Trzon zespołu kolarzy będzie korzystał z systemu lokalizacji Garmin InReach®, aby chętni mogli odnaleźć peleton i dołączyć do grupy.

Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, Jerry Gore będzie najstarszą osoba z cukrzycą typu 1, która ukończy tak trudne wyzwanie wytrzymałościowe. Kolarze mają nadzieję dotrzeć do Kijowa do 26 września, pokonując dziennie do 150 km.

Każdy może wesprzeć Ride Ukraine, przekazując darowiznę na stronie internetowej zbiórki pieniędzy: https://donate.directrelief.org/campaign/idf-ukraine/c498270

Rowerzyści mogą dołączyć na godzinę, dzień lub na tak długo jak chcą. Adres email do kontaktu: rideukraine23@gmail.com

STRONA DAROWIZNY: https://donate.directrelief.org/IDF-RideUkraine2023

PROFIL NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/RideUkraine2023/

RIDE UKRAINE 2023 KONTAKT

Koordynator Kolarzy – Jerry Gore: jerry@action4diabetes.org; www.jerrygore.com

Jerry Gore, u którego w 2001 roku zdiagnozowano cukrzycę typu 1, jest współzałożycielem Action4Diabetes, międzynarodowej organizacji rzeczniczej ds. cukrzycy. Jest również członkiem IDF Blue Circle Voices – sieci reprezentującej interesy osób dotkniętych cukrzycą.

Koordynator Międzynarodowy i Ukraiński – Dr Iryna Vlasenko: iryna.vlasenko@idf.org

Dr Iryna Vlasenko jest wiceprzewodniczącą IDF. Z zawodu jest farmaceutką i naukowcem; pochodzi z Kijowa. Dr Vlasenko, która ma cukrzycę typu 1, od początku inwazji koordynuje pomoc humanitarną dla osób z cukrzycą w Ukrainie.

INTERNATIONAL DIABETES FEDERATION

Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) jest organizacją zrzeszającą ponad 240 krajowych stowarzyszeń diabetologicznych w ponad 160 krajach. Jej misją jest poprawa życia osób z cukrzycą oraz prewencja u osób z grup ryzyka.

IDF nadal ściśle monitoruje kryzys w Ukrainie i współpracuje z Direct Relief, aby zapewnić pomoc w nagłych wypadkach osobom cukrzycą w kraju i uchodźcom w sąsiednich krajach https://idf.org/

DIRECT RELIEF

Direct Relief jest światową organizacją humanitarną, której misją jest poprawa zdrowia i życia ludzi dotkniętych ubóstwem lub sytuacjami kryzysowymi – bez względu na politykę, religię lub zasoby finansowe. Direct Relief jest jednym z największych charytatywnych dostawców leków i środków medycznych do Ukrainy.

Od wybuchu wojny Direct Relief przekazało 2,450 ton pomocy medycznej o wartości 944 mln dolarów (hurtowo). Pomoc obejmowała zestawy pierwszej pomocy, leki przeciwnowotworowe, insulinę oraz ważne leki dla służb i ministerstwa zdrowia. Oprócz pomocy medycznej, Direct Relief zapewnił ponad 32,2 mln dolarów pomocy finansowej https://www.directrelief.org/

Mapa i szczegóły rajdu:

P.S. Trasa na terenie Ukrainy nie jest sprecyzowana z uwagi na trwającą wojnę

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content