Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Ogłoszenie
  6. /
  7. Bony dla uchodźców ukraińskich...

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zostało wyróżnione przyznaniem grantu z amerykańskiej organizacji humanitarnej Direct Relief w wysokości 100 000 dolarów.

Grant ma na celu zakup 525 bonów do aptek o wartości 400 zł każdy oraz 525 bonów do sklepów spożywczych o wartości 400 zł każdy. Bony będą dystrybuowane parami (1 bon do aptek i 1 bon do sklepów spożywczych) uchodźcom ukraińskim z cukrzycą w Oddziałach i Kołach PSD, które zgłoszą chęć przystąpienia do programu. Jeden Oddział/Koło może ubiegać się o maksymalnie 8 par bonów. Natomiast jeden uchodźca będzie mógł otrzymać 1 parę bonów. Z bonów mogą korzystać zarówno uchodźcy dorośli, jak i dzieci z cukrzycą, w przypadku których bony odbiera rodzic lub opiekun. Bony można wykorzystywać wielokrotnie, tzn. do wyczerpania środków. Nie trzeba wydawać całej kwoty za jednym razem.

Bardzo dziękujemy organizacji Direct Relief za chęć pomocy ukraińskim diabetykom będącym w trudnej sytuacji losowej za pośrednictwem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content