Ascensia Diabetes Care, globalna firma wspierająca osoby chore na cukrzycę, producent wiodących na rynku glukometrów z rodziny CONTOUR® oraz wyłączny globalny dystrybutor systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversense® firmy Senseonics, wprowadza w Polsce system nowej generacji CGM Eversense® E3. Dzięki temu rozwiązaniu osoby chorujące na cukrzycę mogą doświadczyć unikalnych funkcji systemu Eversense E3, który został opracowany przez Senseonics Holdings, Inc. i uzyskał zatwierdzenie znaku CE w czerwcu 2022 roku (NYSE American: SENS).

Eversense E3 to w pełni implantowany, długoterminowy system CGM, zaprojektowany w oparciu o zestaw korzyści, jakich polscy użytkownicy doświadczyli dzięki obecnie dostępnemu systemowi CGM Eversense® XL. Podobnie jak aktualna wersja, jest to system nowej generacji oferujący szczególną dokładność i trwałość sensora przez okres do 6 miesięcy użytkowania. Inne istotne udoskonalenia to zmniejszona częstość kalibracji, większa wytrzymałość sensora i możliwość podejmowania decyzji terapeutycznych – takich jak na przykład podawanie insuliny bez konieczności potwierdzania poziomu glukozy we krwi pomiarem z opuszki palca. Osoby chorujące na cukrzycę i lekarze, zainteresowani nowym systemem, mogą odwiedzić stronę: https://www.diabetes.ascensia.pl/eversense-e3 lub skontaktować się z działem obsługi klienta CGM pod numerem 22 372 72 20, wew. 4 w godzinach od 9.00-17.00.

Torstein Myhre, szef regionu UE w Ascensia Diabetes Care, powiedział: “Cieszymy się, że możemy zaproponować Eversense E3 osobom chorującym na cukrzycę w Polsce. Jako długoterminowy system CGM, Eversense E3 daje osobom chorym na cukrzycę swobodę, której nie oferują inne systemy CGM. To istotna zmiana jakościowa dla pacjentów chorujących na cukrzycę – z unikalnymi funkcjami zapewniającymi wyjątkową dokładność, wygodę i elastyczność. “

Dostępny już w Polsce system CGM Eversense E3 zapewnia osobom z cukrzycą:

  • Długoterminowy CGM, z 6-miesięcznym okresem użytkowania sensora i dwiema krótkimi wizytami w placówkach implatacyjnych w ciągu roku (implantacja oraz usuwanie sensora)
  • Wyjątkowa dokładność, wykazana w badaniu PROMISE[1] w czasie noszenia sensora – MARD 8,5 %
  • Możliwość podejmowania decyzji terapeutycznych dotyczących dawkowania insuliny bez konieczności potwierdzania poziomu glukozy we krwi pomiarem z opuszki palca
  • Mniejsza liczba kalibracji: po 21. dniu użytkowania wymagana jest zwykle jedna kalibracja dziennie
  • Implantowany sensor wraz ze zdejmowalnym inteligentnym transmiterem*, który zapewnia dyskretne alarmy wibracyjne odczuwalne na skórze i przesyła dane do aplikacji mobilnej
  • Innowacyjna modyfikacja produktu, zwiększająca 6-miesięczną wytrzymałość sensora

Więcej o systemie CGM Eversense E3 na stronie https://www.diabetes.ascensia.pl/eversense-e3

Informacje o Eversense

System ciągłego monitorowania stężenia glukozy (CGM) Eversense® E3 jest przeznaczony do ciągłego pomiaru glukozy przez 6 miesięcy u osób chorych na cukrzycę, które ukończyły 18 lat. System jest  zarejestrowany do podejmowania decyzji terapeutycznych. Pomiary stężenia glukozy we krwi z opuszki palca nadal są wymagane na potrzeby kalibracji, zwykle raz dziennie po 21. dniu stosowania, a także gdy objawy u pacjenta nie zgadzają się z informacjami podawanymi przez system CGM lub gdy pacjent przyjmuje leki z grupy tetracyklin. Zabiegi implantowania i usuwania sensora wykonuje lekarz. System CGM Eversense E3 jest wyrobem wydawanym z przepisu lekarza; aby uzyskać więcej informacji, pacjent powinien zwrócić się do personelu medycznego.

Dodatkowe informacje dotyczące bezpieczeństwa można znaleźć na stronie https://global.eversensediabetes.com/safety-info

O firmie Senseonics

Senseonics Holdings, Inc. jest firmą z branży technologii medycznych skoncentrowaną na rozwoju i tworzeniu produktów do monitorowania poziomu glukozy, zaprojektowanych w celu zmiany życia osób chorujących na cukrzycę dzięki zróżnicowanej, długoterminowej technologii zarządzania glukozą za pomocą systemów implantowanych. Systemy CGM firmy Senseonics, Eversense®, Eversense® XL i Eversense® E3, zawierają niewielki sensor implantowany pod skórę w górnej części ramienia, który komunikuje się z inteligentnym transmiterem noszonym nad sensorem. Dane o stężeniu glukozy są automatycznie przesyłane co 5 minut do aplikacji mobilnej na smartfonie użytkownika.

Poniżej infografika o systemie Eversense E3:
System CGM Eversense E3

O firmie Ascensia Diabetes Care

Ascensia Diabetes Care jest globalną firmą wspierającą osoby chore na cukrzycę. Naszą misją jest oferowanie innowacyjnych rozwiązań, które pomagają w codziennym życiu z cukrzycą i podnoszą jego jakość.

Jesteśmy producentem wiodących na rynku glukometrów z rodziny CONTOUR® oraz  wyłącznym globalnym dystrybutorem systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversense® firmy Senseonics. Rozwiązania te łączą zaawansowaną technologię z łatwością użytkowania, aby pomóc pacjentom w leczeniu cukrzycy i wnieść pozytywną zmianę w ich życie. Jako zaufany partner tej społeczności ściśle współpracujemy z personelem medycznym i innymi partnerami, aby zagwarantować, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy dokładności, precyzji i niezawodności, a nasza działalność jest prowadzona w sposób rzetelny i zgodny z prawem.

Ascensia jest członkiem Grupy PHC. Firma powstała w 2016 roku w drodze sprzedaży Bayer Diabetes Care na rzecz PHC Holdings (dawniej Panasonic Healthcare). Produkty firmy Ascensia są sprzedawane w ponad 125 krajach. Ascensia zatrudnia około 1500 pracowników i prowadzi działalność w 31 krajach.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Ascensia Diabetes Care  pod adresem: https://www.diabetes.ascensia.pl

* Po zdjęciu transmitera nie są generowane żadne dane dotyczące glukozy

1 Garg S. i wsp. Ocena dokładności i bezpieczeństwa następnej generacji do 180-dniowego długoterminowego wszczepialnego systemu ciągłego monitorowania glikemii Eversense: badanie PROMISE. Diabetes Technology & Therapeutics 2021; 24(2): 1-9.DOI: 10.1089/dia.2021.0182

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content