Dnia 6.09.2023 w godzinach 9.00 – 14.00 miało miejsce na placu przed Filharmonią Zielonogórską nasze wydarzenie – akcja skierowana do mieszkańców Zielonej Góry “Mówimy o cukrzycy”. Celem eventu było zwrócenie uwagi zielonogórzan na wzrastającą ilość zachorowań na cukrzycę i zachęcenie wszystkich do kontrolowania poziomu cukru oraz ciśnienia krwi.

Do współpracy zaprosiliśmy sprawdzonych partnerów i przyjaciół. Sztab wolontariuszy – słuchaczy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEDYK pod opieką profesjonalnej kadry pedagogicznej wspierał nas w mierzeniu cukru i ciśnienia u chętnych mieszkańców miasta, producent suplementów diety DOZ S.A. serwował napoje ziołowe obniżające ciśnienie i poziom glukozy we krwi, podawał elektrolity i suplementy do picia oraz informował o działaniu leczniczym poszczególnych ziół, zaprzyjaźniona kawiarnia Fit Cake Kupiecka częstowała deserami cez laktozy, glutenu i oczywiście cukru oraz przekonywała do keto chleba bez tradycyjnej mąki.

Wolontariuszom z naszego koła przypadła bardzo ważna rola. W przypadku podwyższonych stężeń cukru we krwi każdy mieszkaniec otrzymywał od nas glukometr z pełnym wyposażeniem oraz instrukcję postępowania w celu lepszej obserwacji glikemii przed konsultacją lekarską. Przydały się także glukometry z instrukcją w języku ukraińskim, którymi jeszcze dysponujemy, gdyż zgłosili się po nie kolejni diabetycy z Ukrainy. Przyjazna atmosfera oraz życzliwe wsparcie wraz z zaproszeniem do wspólnej walki o zdrowie tworzyła wśród naszych odwiedzających poczucie bezpieczeństwa, że w trudnym momencie nie zostaną sami ze swoim problemem.

My wszyscy mieliśmy poczucie, że zrobiliśmy coś naprawdę ważnego. Ponad stu mieszkańców naszego miasta przebadało się podczas eventu. Jedenastu z nich otrzymało glukometry.

Izabela Franaszek-Szpak
Prezes Zarządu Koła Miejskiego w Zielonej Górze

Film z wydarzenia:

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content