Rowerzyści Jerry Gore i Paul Bauckley ukończyli ostatni 190 km etap rajdu charytatywnego z Londynu i dotarli do centrum Kijowa, wcześniej przejeżdżając przez objęte wojną miasta na przedmieściach stolicy Ukrainy, gdzie mogli zobaczyć druzgocący wpływ inwazji rosyjskiej.

W Kijowie spotkali się z zastępcą szefa Administracji Samorządowej Eleną Govorovą.

Ich podróż dobiegła końca – w 30 dni przejechali 3200 km z Londynu do Kijowa, aby okazać solidarność i wsparcie osobom z cukrzycą w Ukrainie.

Zaczynali trasę od Greenwich Park w Londynie 26 sierpnia 2023 roku, Jerry Gore i jego zespół pojechali rowerami do Dover przez Pilgrims Way. Następnie przejechali przez Francję, Belgię, Holandię, Niemcy, Czechy, Polskę i Ukrainę. Ride Ukraine 2023 zatrzymywał się w miastach i miasteczkach po drodze, aby zbierać datki i podnosić świadomość cukrzycy na Ukrainie w czasie wojny. W Polsce spotkali się w Katowicach i Rzeszowie z lokalnymi działaczami Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Direct Relief razem z International Diabetes Federation (Międzynarodową Federacją Diabetologiczną) koordynują zbiórkę pieniędzy, aby wszystkie datki charytatywne trafiły do organizacji zdrowotnych, które zajmują się potrzebami osób żyjących z cukrzycą i innymi chorobami przewlekłymi w Ukrainie.

RideUkraine 2023 to była wspaniała inicjatywa, która wymagała wiele siły i wytrwałości. Gratulujemy!

Każdy może wesprzeć Ride Ukraine 2023, przekazując darowiznę na stronie internetowej zbiórki:
https://donate.directrelief.org/campaign/idf-ukraine/c498270

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content