Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Drawsku Pomorskim w maju obchodziło 16-lecie swojej działalności i z tej okazji członkowie koła spotkali się nad rzeką Drawą. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób. Oprawę muzyczna przygotował członek  kola, z wykształcenia muzyk, Mirosław Likas. Ze względu na  to, że w maju szereg naszych członków obchodziło imieniny stąd gromkie sto lat rozbrzmiewało nad rzeką Drawa. Tańce i konkursy z nagrodami uprzyjemniały spotkanie. Członkowie przygotowali, poza zakupionymi przez Zarząd art. spożywczymi, liczne surówki i sałatki, nie zabrakło również kiełbasek  z grilla.

W  okresie  letnim wykorzystujemy wolny czas na  spotkania integracyjne. Nasz grill odbywał się pod hasłem „Z cukrzycą można żyć” czego dowodem jest fotografia grupy diabetyków.

Również w maju braliśmy udział w pikniku organizacji pozarządowych, gdzie wykonywaliśmy badania  poziomu cukru i ciśnienia tętniczego, rozdawaliśmy ulotki edukacyjne, udzielaliśmy informacji na temat cukrzycy.

Grupa diabetyków uczestniczyła tez  w pikniku rodzinnym w tle „z rybką” nad jeziorem w Pyrzycach. Była okazja degustacji  licznych potraw z ryb na czele z sielawą, wrażeń nie zabrakło.

Nie zapominamy również o naszym zdrowiu, jesteśmy w trakcie nieodpłatnych badań  EKG, na  które zgodziła się pani dyrektor szpitala w Drawsku Pomorskim, a wszystkie wyniki konsultuje lekarza, który współpracuje z kołem. Czekają nas jeszcze badania u  podologa lecz to już w ramach własnych funduszy.

Prowadzimy akcję pod nazwą „chrońmy lasy” członkowie systematycznie  zbierają makulaturę, wyrabiamy w ten sposób oszczędzanie –  bo co robimy, to sami dla siebie.

Członkowie koła spotykają się także z niepełnosprawnymi z Domu Pomocy Ośrodka Trudnej Młodzieży, gdzie poza edukacją jest ważna wzajemna pomoc, a wśród nad jest wielu potrzebujących pomocy.

Prezes Zarządu
Lucja Duczmańska

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content