Zapraszamy wszystkie Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków do przesyłania prezentacji dotyczących działalności Koła do programu naukowego “DIABETICA EXPO 2017” do końca sierpnia. 

XXI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne „Diabetica Expo 2017”, i XV Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości, odbędą się w dniach  22-23 września 2017r. w Auli UMK w Toruniu przy ul. Gagarina 11.

Toruń już od przeszło 20 lat jest miejscem spotkania diabetyków z całej Polski. Edukacja pacjentów diabetologicznych w Polsce przeszła w tym czasie ogromną, pozytywną przemianę. Duża w tym zasługa wspólnych spotkań na toruńskiej konferencji i targach, działań systemowych oraz pracy edukatorów: pielęgniarek, i lekarzy, ale przede wszystkim samych pacjentów, zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków. Działalność PSD,  tak licznej i prężnej organizacji zrzeszającej diabetyków w miastach i miasteczkach całej Polski jest ewenementem na skalę światową. Zdajemy sobie sprawę, że działalność Kół
nie ogranicza się jedynie do edukacji, a są to także ważne organizacje kulturalne i społeczne, dające poczucie wspólnoty i wsparcia dla osób chorych na cukrzycę oraz pozwalające rozwijać swoje pasje, odbywać wspólne podróże itp.

Aby podkreślić wagę działalności kół terenowych PSD dla profilaktyki i leczenia cukrzycy, na najbliższym Sympozjum chcemy zaprosić wybrane koła do zaprezentowania ich działalności i dobrych praktyk, które mogą być powielane w całej Polsce. Jesteśmy ciekawi Państwa działalności edukacyjnej, integracyjnej, sportowej, literackiej, muzycznej i innych działań mających na celu wzajemną pomoc i wsparcie. Prosimy o przesyłanie propozycji  10-minutowych wykładów-prezentacji dotyczących Państwa bieżącej działalności, wraz  z tytułem i krótkim opisem. Spośród nadesłanych zgłoszeń, wybierzemy kilka, które stworzą specjalną sesję podczas tegorocznego Sympozjum „Diabetica Expo” w Toruniu. Zgłoszenia prosimy przesyłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Komitet Organizacyjny Sympozjum  i Targów nagrodzi najciekawsze propozycje. Pozostałe prezentacje będą uwzględnione  w programie kolejnych Sympozjów.

Jesteśmy otwarci także na inne Państwa pomysły i propozycje, które mogą uczynić Sympozjum bardziej wartościowym dla edukacji, a co za tym idzie – zdrowia pacjentów.

Z wyrazami szacunku,

Henryk Zamorski
Dyrektor Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre

Poniżej znajduje się karta zgłoszeniowa, którą należy wypełnić i przesłać do końca sierpnia.

zgłoszenie wykładu

Możliwości wysyłki:

  1. faxem – 56/ 657 35 06 lub
  2. mailem – biuro@expo-andre.pl lub
  3. pocztą – Centrum Konferencji i Wystaw ul. Prosta 19/7 87-100 Toruń
Print Friendly, PDF & Email
Skip to content