Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. XXIX Pielgrzymka na Jasną...

Szanowni Państwo,

Jak już wiemy, nie będziemy mogli tak samo jak zawsze przeżywać dorocznej pielgrzymki diabetyków na Jasną Górę. Jednakże dalsze zniesienie obostrzeń wynikających z epidemii koronawirusa spowodowało, iż będzie w niej mogło uczestniczyć więcej osób.

Od dnia 30.05 br. zniesiono limit osób mogących przebywać w kościołach, co dotyczy również Jasnej Góry. W związku z tym faktem, osoby/delegacje, które będą chciały uczestniczyć we mszy św. będą miały taką możliwość. Będą też miejsca dla sztandarów.

Z powodu nietypowej tegorocznej sytuacji, uczestnikom nie będą rozdawane tradycyjne plakietki ani woda, a na parkingu w miejscu zwyczajowego zbierania się naszej grupy prosimy o przybycie tylko pocztów sztandarowych celem przemarszu ok. godz. 10:45.

Msza św. odbędzie się zgodnie z programem o godz. 11:00, natomiast droga krzyżowa bezpośrednio po mszy (nie o 13:30).

Msza św. będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Jasnej Góry.

Mimo poluzowania obostrzeń, pamiętajmy o wszystkich wymogach sanitarnych związanych z koronawirusem, w tym o tych dotyczących dojazdu środkami transportu masowego, zachowania dystansu, noszenia maseczek itd. Pamiętajmy też, że diabetycy są w grupie zwiększonego ryzyka cięższego przebiegu infekcji koronawirusowej i dlatego wszelkie zalecenia powinny być stosowane z wielką dbałością. Ponadto prosimy mieć na uwadze, że tegoroczna pielgrzymka przypada tuż po Bożym Ciele i w tzw. długi weekend, w związku z czym na Jasną Górę najprawdopodobniej przyjedzie bardzo dużo ludzi. Dlatego tym bardziej należy myśleć o bezpieczeństwie zdrowotnym. Liczymy na Państwa rozsądek.

Z poważaniem,

Anna Śliwińska
Prezes ZG PSD

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content