Wyższe ryzyko zaćmy u chorych na cukrzycę

„Nic nowego o nas bez nas” – konferencja u Prezydenta RP Andrzeja Dudy
15 lutego 2018
Gorzka prawda o cukrze – spotkanie autorskie
19 lutego 2018

Wyższe ryzyko zaćmy u chorych na cukrzycę

Pacjenci z cukrzycą charakteryzują się dwukrotnie większym ryzykiem rozwoju zaćmy niż populacja ogólna. Ryzyko jest nawet wyższe u osób młodych cukrzyków, wynika z badania brytyjskiego.

Badacze przeanalizowali dane ponad 112 tys. pacjentów. Odkryli, że ryzyko zaćmy jest pięciokrotnie wyższe u chorych na cukrzycę w wieku 45-54 lata. Wyniki zostały opublikowane w Eye. Z pracy badaczy wynika, ze chorzy na cukrzycę ponad 10 lat charakteryzują się pięciokrotnie wyższym ryzykiem zaćmy niż chorzy zdiagnozowani w ciągu ostatnich 2 lat.

Zdaniem eksperta z Uniwersytetu Cambridge, badanie wskazuje na wagę screeningu w celu wczesnej identyfikacji oraz leczenia chorób oczu u cukrzyków, co ma zapobiec utracie wzroku.

Badanie objęło osoby w wieku 40 lat i starsze. Zostały one zakwalifikowane jako chorzy na cukrzycę, jeżeli uzyskali przynajmniej dwie recepty na leki cukrzycowe w czasie od 6 miesięcy do roku od czasu diagnozy.

Źródło: Medscape/MK

 
« Strona główna

1 Komentarz

  1. Medasco pisze:

    Firma Medasco, ktora od kilku miesięcy organizuje wykłady prozdrowotne dla członków Oddziału Warszawa Śródmieście i Ursynów, oferuje kompleksową organizację zabiegu usunięcia zaćmy na Litwie (Wilno, Kowno) i na Słowacji wraz z refundacją kosztów przez NFZ. Wyjazdy zorganizowane pacjentów na Litwę odbywają sie z Warszawy, Białegostoku, a z Wrocławia na Słowacje. Cena wyjazdu wraz z zabiegiem, soczewką amerykanskiej firmy ALCON lub niemieckiej – Zeiss, badaniem okulistycznym przed zabiegiem i kontrolnym w dniu po zabiegu, transportem busem, noclegiem, wyżywieniem, tłumaczeniem dokumentacji medycznej, finansowaniem zabiegu oraz procedowaniem refundacji w NFZ od 1050 zł. Opinie naszych pacjentów są na naszej stronie internetowej. Grupy jadace do Wilna nastepnego dnia po zabiegu, po wizycie kontrolnej, jadą na krótką wycieczkę do Ostrej Bramy 🙂 Było z nami wielu pacjentów cukrzycowych. Zapewniamy im specjalną opiekę medyczna podczas wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *