W dniu 9.02.2024 w godzinach popołudniowych grupa miłośników muzyki klasycznej zielonogórskiego Koła PSD gościła uczennice i nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze, które postanowiły w odpowiedzi na zaproszenie prezes Koła podzielić się z nami swoją pasją artystyczną.

Sali użyczyło nam zaprzyjaźnione koło Polskiego Związku Niewidomych. Młode adeptki gry na fortepianie oraz na skrzypcach wprowadziły nas w świat muzyki dziecięcej oraz klasycznej przy wsparciu nauczycielek prowadzących recital i towarzyszących młodej skrzypaczce przy fortepianie.

Po koncercie wszyscy mogliśmy poznać się bliżej i podyskutować z naszymi gośćmi przy herbacie i bezcukrowych słodyczach o muzyce i wyzwaniach, jakie niesie za sobą nauka gry na instrumencie. Jest to pierwsze takie spotkanie z młodymi artystami, z którymi łączy nas wspólne zamiłowanie do muzyki klasycznej. Już dziś szykujemy się na kolejny koncert kameralny i nową formę międzypokoleniowej integracji z kulturą i sztuką.

Izabela Franaszek-Szpak
Prezes Koła Miejskiego w Zielonej Górze

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content