9 i 10 października w hotelu Sangate w Warszawie odbyły się warsztaty dla liderów Oddziałów i Kół regionalnych Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Warsztaty zorganizowano w ramach kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą”. Wzięło w nich udział wielu regionalnych działaczy PSD. Spotkanie miało na celu profesjonalizację działań pacjentkach organizacji diabetologicznych, poszerzenie wiedzy i integrację środowisk diabetologicznych.

Warsztaty rozpoczęła Prezes Zarządu Głównego PSD Anna Śliwińska. Wśród prelegentów była Kierownik Pracowni Promocji Zdrowia PZH dr hab. n. med. Dorota Cianciara, która przedstawiła miejsce organizacji pozarządowej w systemie ochrony zdrowia, jak i poddała dyskusji aktywność organizacji pozarządowych z wybranych obszarów terapeutycznych.

Marcin Olkowicz odpowiedział na pytanie kim jest lider i dlaczego warto działać. Diabetolog PTD dr Alicja Milczarczyk poruszyła temat standardów leczenia cukrzycy w Polsce i w innych krajach europejskich, a także jaką rolę odrywa zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny.

Na zakończenie warsztatów redaktor naczelna Medexpress Iwona Schymalla dała wskazówki, jak skutecznie stworzyć komunikat prasowy. Przeprowadziła warsztaty z zakresu umiejętności komunikowania się w grupie i współpracy z mediami. Przestawiła również przykłady wystąpień radiowych i telewizyjnych.

W ciągu dwóch dni szkolenia na uczestników czekała też miła niespodzianka – występ Anny Powierzy. Obecność aktorki zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie. Gratulacjom występu  i wspólnym zdjęciom nie było końca. Nie zabrakło też dobrego jedzenia i muzyki, która porywała do tańca wszystkich obecnych.

Takie wydarzenia są potrzebne, bo dostarczają wiele dobra intelektualnego i emocjonalnego, przybliżając tym samym do siebie ludzi z różnych środowisk. Planujemy kolejne spotkania dla liderów – mówi Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Anna Śliwińska.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content