W dniu 5 grudnia 2019 r. w Galerii Apteka Sztuki w Warszawie odbyła się uroczysta gala połączona z konferencją prasową, wieńcząca I konkurs Mazowiecka Lady D im. Krystyny Bochenek. Konkurs podzielony był na sześć kategorii – w każdej wyłoniona i nagrodzona została jedna kandydatka.

Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna). Celem konkursu jest uhonorowanie kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promocję ich postaw na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Zwiększenie świadomości społecznej na temat wkładu kobiet z niepełnosprawnościami w rozwój gospodarczy i społeczny oraz wyróżnienie działalności osób szczególnie aktywnych w realizację powyższych celów na terenie województwa mazowieckiego odgrywa ważną rolę w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.
Konkurs składa się z sześciu kategorii: „Dobry Start”, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne”, „Życie Zawodowe” – skierowane są do kobiet niepełnosprawnych działających w tych obszarach. Ostatnia kategoria – „Przyjaciółka Niepełnosprawnych” – skierowana jest do kobiet pełnosprawnych, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. W każdej z nich została wyłoniona jedna laureatka.
Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii ,,Życie Społeczne‘’ wyróżniona została Pani Grażyna Radomska wieloletnia Prezes Stowarzyszenia Diabetyków w Wołominie. Uroczystość pod auspicjami Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika poprowadził znany i lubiany aktor – Jacek Rozenek.
Serdecznie gratulujemy Pani Grażynie Radomskiej i życzymy wielu dalszych sukcesów w działalności społecznej.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content