21 października 2023 roku w Hali Sportowej Tęcza w Złotoryi odbył się Turniej Sportowy Aktywny Diabetyk dla diabetyków i ich rodzin.

Zawody zostały zrealizowane przy współpracy z Fundacją ACTIVEdiabet Michała Jelińskiego, w ramach cyklu ACTIVEsenior dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu ,,Sport dla wszystkich”.

Turniej miał na celu zmotywowanie osób z cukrzycą i ich rodziny do dbania o profilaktykę zdrowia poprzez aktywność fizyczną i ruchową. W zmaganiach uczestniczyło 90 osób w różnym wieku (najmłodszy uczestnik miał zaledwie 3 lata, a najstarszy 85) z terenu województwa dolnośląskiego, m.in. ze: Złotoryi, Pieńska, Świerzawy, Podgórek, Lubiechowej, Zagrodna, Modlikowic.

Turniej pokazał, że sportem i aktywnością fizyczną można się bawić i czerpać z nich radość, a przede wszystkim pozwala ludziom chorym na cukrzycę żyć dłużej. W Tęczy zostało przeprowadzonych 6 konkurencji poprowadzonych przez kadrę hali sportowej (m.in.: wyścig na ergometrze wioślarskim, tor przeszkód, rzut do kosza). Uczestnicy mogli cały czas liczyć na pomoc medyczną oraz medyczne konsultacje i bezpłatne badania.

Zdobywcy miejsc na podium otrzymali puchary i medale. Uczestnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali puchary i medale. Na wszystkich czekał także ciepły posiłek oraz woda i drobne przekąski.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie przybyli na imprezę. Szczególnie dziękujemy kadrze trenerskiej za bezpieczne przeprowadzenie zawodów, personelowi medycznemu z Przychodni Rejonowej w Złotoryi za opiekę medyczną, Henrykowi Białemu za piękną foto- i wideorelację. Dziękujemy wszystkim osobom, całemu zarządowi koła diabetyków, którzy zaangażowali się w organizację turnieju – mówi Monika Kaczmarek prezeska Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Złotoryi.

Poniżej filmiki te najciekawsze:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=Vtv0dArLSDY
  2. https://www.youtube.com/watch?v=t0P8uDlSa6s
  3. https://www.youtube.com/watch?v=TnEp3GwY10E

Monika Kaczmarek
Prezes Oddziału Rejonowego PSD Złotoryja

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content