W tegorocznej, jubileuszowej 80., edycji najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce – Tour de Pologne UCI World Tour, startuje, po raz kolejny, niezwykła drużyna: Team Novo Nordisk. Ci wyjątkowi, profesjonalni kolarze z cukrzycą typu 1, jeżdżący od 10 lat w barwach Team Novo Nordisk , z pozoru niczym nie różnią się od innych sportowców. Trenują ponad 25 godzin tygodniowo, biorą udział w wymagających wyścigach kolarskich na całym świecie, cieszą się z sukcesów i uczą na błędach. To, co czyni ich niezwykłymi, to fakt, że codziennie pokonują kolejne granice i udowadniają, że dobrze leczona i kontrolowana cukrzyca typu 1 nie jest przeszkodą w uprawianiu sportu, nawet na poziomie wyczynowym. Dają  tym samym nadzieję na lepsze życie pacjentom na całym świecie.

Wyjątkowy, międzynarodowy zespół kolarski, który od 10 lat trenuje w barwach Team Novo Nordisk, jest jedyną na świecie, profesjonalną drużyną sportową, w której wszyscy zawodnicy są chorzy na cukrzycę tupu 1. Od początku istnienia przyświecał jej jeden cel: udowodnienie ponad 460 milionom pacjentów zmagających się z cukrzycą, że dzięki dostępowi do nowoczesnych terapii, stosowaniu się do zaleceń lekarza, odpowiedniej profilaktyce oraz edukacji diabetologicznej, możliwe jest osiąganie imponujących wyników sportowych.

Z każdym pokonanym kilometrem, każdym wyścigiem i sukcesem przesuwany granice sportowe, ale też ograniczenia narzucana nam przez chorobę – mówi Tim Lindley,  PR Manager Team Novo Nordisk –  Dzięki innowacyjnym metodom leczenia, ale też samokontroli i wytrwałości, osiągamy to, co jeszcze kilkanaście lat temu było niemożliwe dla osób zmagających się z cukrzycą. Dajemy innym chorym nie tylko dobry przykład, ale też nadzieję na lepsze życie, w którym to my, a nie nasza choroba, wyznaczają nam cel. Naszym tegorocznym celem jest jak najlepsza pozycja na mecie Tour de Pologne, 4 sierpnia w Krakowie” – dodaje.

W tegorocznej edycji Tour de Pologne, w barwach Team Novo Nordisk, występują: Andrea Peron z Włoch (#201), Peter Kusztor z Węgier (#202) , Gerd De Kejzer z Holandii (#203), Samuel Brand z Wielkiej Brytanii (#204),Umberto Poli z Włoch (#205), David Lozano Riba z Hiszpanii (#206#207)) oraz Matyas Kopecky z Czech (#207). W  Team Novo Nordisk  jeździł także Mateusz Rudyk, brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym, dziś ambasador zespołu.

O sile odziaływania Team Novo Nordisk najlepiej świadczy to, że zespół obserwuje w Social Mediach ponad 8 milionów fanów, więcej niż wszystkie inne zespoły World Tour Łącznie. Zawodnicy poświęcają swój czas nie tylko na treningi, ale także na spotkania z pacjentami, edukację, udział w konferencjach i spotkaniach z chorymi docierając do nich wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Więcej informacji:
Profil Team Novo Nordisk na Facebooku
Strona Tour de Pologne UCI World Tour 2023

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content