XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Diabetyków na Jasną Górę
27 kwietnia 2018
Ośrodek „Niagara” w Międzybrodziu Żywieckim zaprasza członków PSD na turnusy
30 kwietnia 2018

Tarnogrodzka Szkoła Cukrzycy

Jak co miesiąc w pierwszy czwartek miesiąca o godz 15,00 w Tarnogrodzkiej Szkole Cukrzycy są prowadzone wykłady edukacyjne. Tak było również dnia 05 kwietnia 2018r. Na spotkanie edukacyjne do Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury przybył Diabetolog dr Mirosław Lekan oraz Kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska w Tarnogrodzie dr Roman Cichocki.

Diabetolog mówił o tym jaka jest rola diabetologa we właściwym funkcjonowaniu chorych na cukrzycę. Ci, co korzystają z porad, konsultacji, wskazań diabetologa właściwie prowadzą cukrzycę i mają ja w ryzach, żyjąc z nią za” pan brat”. Dr Roman Cichocki mówił o szczepionkach jak ważną rolę maja dla naszego funkcjonowania. Często się zdarza, że ci co się szczepią przeciwko grypie, łagodniej bez powikłań przechodzą grypę a nie szczepieni mają problemy z jej powikłaniami.

Na tym spotkaniu było również bardzo dużo pytań do obu lekarzy a związane jest to z tym, że koło diabetyków w Tarnogrodzie funkcjonuje już piętnaście lat i diabetycy wiedzą o co pytać i nie wstydzą się, że zadadzą nie mądre pytanie. Takie spotkania edukują, jako diabetycy my o tym wiemy, że edukacja pomaga we właściwym funkcjonowaniu z cukrzycą.

Do następnego pierwszego czwartku na kolejne spotkanie edukacyjne w Tarnogrodzie. Diabetolog jest dostępny w Poradni „ Twój Lekarz” w Biłgoraju na ul Pojaska 3, Przyjmuje również na NFZ.

 

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *