Zapraszamy do wzięcia udziału w już czwartej edycji akcji eUrMOVE Challenge organizowanej przez członków grupy młodych działaczy z cukrzycą IDF Europe YOURAH oraz członków programu IDF Young Leaders in Diabetes. Akcja ma na celu zachęcenie do aktywności fizycznej oraz zwiększanie świadomości o cukrzycy.

Celem eUrMOVE Challenge jest zebranie 525 600 minut ⏳ różnych aktywności fizycznych, czyli tyle ile mija w ciągu w roku, by pokazać, że warto być aktywnym przez cały rok! ? Cukrzyca to praca 24/7/365 i bardzo ważną rolę w terapii odgrywa regularny wysiłek fizyczny. Zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) każdy człowiek powinien być aktywny fizycznie przez przynajmniej 150 minut w tygodniu ?????

Aby jak najwięcej osób wzięło udział w akcji, wszystkie rodzaje aktywności fizycznej są mile widziane: bieganie, jazda na rowerze, narty, spacerowanie, wspinaczka, pływanie, taniec, judo, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, wioślarstwo, nordic walking i wiele innych. Minuty aktywności należy udostępniać w grupie na Facebooku lub na Instagramie dodając hashtag #eurmove2019. Najbardziej aktywni uczestnicy zostaną wyróżnieni! J Finał akcji już 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy (World Diabetes Day).

Poprzednie edycje eUrMOVE Challenge zakończyły się wielkim sukcesem, mamy nadzieję, że w tym roku również tak będzie! ???

Liczymy na Ciebie, dołącz do eUrMOVE Challenge i żyj aktywnie z cukrzycą! ? 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content