Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Rozpoczyna się nabór do...

Fundacja Cukierkowo pracuje obecnie nad priorytetowym i nowatorskim projektem, jakim jest uruchomienie placówki przedszkolnej o charakterze edukacyjno-terapeutycznym dla dzieci w wieku 2,5-6 lat z terenu Warszawy i okolic, chorych na cukrzycę typu 1.  

Przedszkola i żłobki odmawiają przyjęcia takich dzieci, gdyż podawanie insuliny wiąże się z pewnym ryzykiem. Jak wiemy niestety wiedza na temat cukrzycy młodzieńczej jest w naszym społeczeństwie znikoma, stąd w większości przypadków jedno z rodziców zmuszone jest do rezygnacji z pracy zawodowej i samodzielne zajmowanie się chorym dzieckiem.

Fundacja wychodzi naprzeciw tym problemom i buduje miejsce, gdzie dzieci zagrożone wykluczeniem będą mogły rozwijać się tak, jak ich zdrowi rówieśnicy, a przy tym mieć stałą opiekę lekarza i pielęgniarek diabetologicznych, które będą dbać o ich bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój.

Wynajęliśmy w tym celu od dzielnicy Ursynów zabytkowy dworek na działce o powierzchni 4000 m2.

Kończymy remont i przygotowujemy to fantastyczne i niepowtarzalne miejsce na przyjęcie dzieci. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że będzie to przedszkole o profilu matematycznym, gdyż terapia cukrzycowa polega na ciągłych przeliczaniach spożytych wymienników pokarmowych na dawki insuliny.  Ponadto małe dzieci bardzo szybko uczą się matematyki, co zaowocuje w przyszłości osiąganiem przez nie lepszych wyników z matematyki w szkole.

W związku z otwarciem przedszkola Fundacja Cukierkowo zatrudni pielęgniarkę diabetologiczną na cały lub pół etatu.
Kontakt: ul. Klubowa 7, 02-847 Warszawa, kom.: 669 000 002 lub 601 340 904

Fundacja Cukierkowo rozpoczyna nabór do przedszkola – plakat

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content