Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Zarząd Główny zachęca do przekazania 1,5% podatku na rzecz naszej organizacji. Nic Was to nie kosztuje, a dla nas znaczy bardzo wiele!

Kwotę 1,5% podatku można przekazać podczas wypełniania rocznego zeznania podatkowego, wpisując numer KRS 0000037573 w wyznaczonej do tego rubryce formularzy PIT.

Przystępny i wygodny w obsłudze system do elektronicznego wypełniania PIT znajduje się na naszej stronie internetowej www.diabetyk.org.pl jako specjalny, dobrze widoczny banner.

Z podatku należy rozliczyć się do dnia 30.04.

Jesteśmy jedną z najstarszych i największych organizacji pacjentów w Polsce. Istniejemy od 1981 roku i zrzeszamy blisko 55 000 osób. Misja naszej organizacji to:

  • opieka i pomoc osobom chorym na cukrzycę, reprezentowanie i ochrona ich interesów wobec władz, organów administracji, miejsc pracy, szkół, uczelni i innych instytucji;
  • dbanie o jakość leczenia cukrzycy poprzez kreowanie właściwego systemu lecznictwa diabetologicznego, w którym opieka lekarska będzie spełniała najwyższe standardy, a koszty leczenia nie będą nadmiernym obciążeniem finansowym dla pacjentów;
  • edukacja diabetyków w zakresie dbania o zdrowie, stosowania odpowiednich terapii, leczenia, zapobiegania powikłaniom, diety i innych niezbędnych elementów życia z cukrzycą;
  • poprawa prawnej, materialnej i społecznej pozycji diabetyków w państwie i społeczeństwie;
  • pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów zdrowotnych i bytowych dzieci i młodzieży, inwalidów oraz osób w podeszłym wieku – chorych na cukrzycę lub dodatkowo uzależnionych;
  • integracja środowiska pacjentów.

Pomóż nam w spełnianiu naszej misji wobec coraz bardziej licznej grupy diabetyków. A z cukrzycą żyje już w Polsce 3 miliony osób! Prawie drugie tyle jest zagrożonych chorobą. Dziękujemy za każde wsparcie. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza kwota. Twój 1,5% podatku ma znaczenie!

Poniżej znajdą Państwo program do rozliczenia, w którym 1,5% przekazywany jest na Polskie Stowarzyszenie Diabetyków (bez możliwości zmiany).
Program do rozliczenia PIT

https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000037573/


Instrukcja dla osób, które chcą przekazać 1,5% podatku dla konkretnego Oddziału/Koła PSD:

Ze względu na zmianę sposobu przekazywania kwot 1,5% do organizacji pożytku publicznego przez Centrum Kompetencyjne Rozliczeń, prosimy o obowiązkowe wpisywanie w rozliczeniu podatkowym celu szczegółowego, czyli miejscowości, do której mają trafić wpłaty. Zaleca się również wyrazić zgodę na przekazanie danych do organizacji. W przeciwnym razie, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, wpłaty wpływają anonimowo w przelewie zbiorczym i nie ma możliwości przypisania ich do konkretnego Oddziału/Koła. W celu szczegółowym wystarczy wpisać nazwę miejscowości, do której pieniądze mają być przekazane, czyli np. „Sieradz”. Można ewentualnie wpisać „Oddział w Sieradzu”, „Oddział Sieradz”, „Dla Oddziału w Sieradzu” itp. Przykładowe wypełnienie:

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content