Asystent Google od Cukrzyca.pl: codzienna pomoc w diecie Diabetyka

Czy nadchodzi prawdziwa zmiana na lepsze w życiu diabetyka? Doczekali się oni dedykowanego Asystenta Google, z którym mogą porozmawiać na swoim telefonie bez użycia klawiatury. Asystent Cukrzyca.pl to pierwsza w Polsce aplikacja zdrowotna sterowana głosem, skierowana do diabetyków. Odpowie ona na pytanie o indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny oraz wymiennik węglowodanowy. Wszystko po to, by ułatwić cukrzykom codzienną walkę z chorobą.

Trudności w diecie w życiu cukrzyka

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych. Około 425 miliony osób na świecie choruje na cukrzycę, w Polsce około 3,5 miliona1. Oznacza to, że co jedenasta osoba w Polsce cierpi na cukrzycę. Na dodatek ta liczba z roku na rok systematycznie rośnie.Życie z cukrzycą może wiązać się z wieloma ograniczeniami, koniecznością zdyscyplinowania regularności swoich posiłków. “ Tworząc portal Cukrzyca.pl, zauważyliśmy, że to właśnie pilnowanie diety sprawia najwięcej trudności w codziennym życiu z cukrzycą.” – mówią eksperci z portalu Cukrzyca.pl .
Konieczność liczenia kalorii, sprawdzanie tabel indeksów glikemicznych (IG), kontrolowanie wartości węglowodanów oraz obliczanie wymienników węglowodanowych (WW) jest tym, co najbardziej zniechęca do zadbania o swoją dietę.” Specjalistki portalu Cukrzyca.pl pamiętają jednak o tym, że dieta ma kluczowe znaczenie w leczeniu cukrzycy. Są tego świadomi również sami zainteresowani – aż 76% cukrzyków wie, że dobór, ilość i częstotliwość jedzenia ma duże znaczenie.

Twórcy portalu chcą ułatwić diabetykom przygotowywanie posiłków, tak, aby Ci, mogli czerpać przyjemność z gotowania oraz jedzenia. “Tabele z indeksem glikemicznym (IG) oraz z wymiennikami węglowodanowymi (WW) są najczęściej odwiedzanymi treściami na naszym portalu. To pokazuje, jak wiele osób potrzebuje stałego dostępu do tych informacji” – mówią.
Stąd pojawił się pomysł na wykorzystanie asystenta głosowego Google.

Pierwszy Asystent głosowy dla diabetyków i diabetyków w Polsce

Od początku roku Polacy mogą korzystać z głosowego Asystenta Google. Rozmawianie z telefonem bez użycia klawiatury ma ułatwić i przyspieszyć korzystanie ze smartfonów. Możemy poprosić Asystenta o napisanie smsa, zapisanie wydarzenia w kalendarzu, ale również m.in. zaplanować podróże z portalem eSky lub uruchomić ulubiony serial na Netflixie. Możliwości pojawia się coraz więcej, jednak aplikacji do Asystenta w kategorii Zdrowie i Fitness jest bardzo niewiele. Asystent Google od Cukrzyca.pl to pierwsza aplikacja głosowa dla diabetyków w Polsce. “ Mając świadomość, jak uciążliwa potrafi być dieta cukrzyka, gdy tylko usłyszeliśmy o Asystencie po polsku, wiedzieliśmy, że musimy to zrobić ” – mówią twórcy portalu. “ To szansa na ułatwienie codzienności diabetyka. Jest to również rozwiązanie przystosowane do osób z powikłaniami od cukrzycy, przede wszystkim z retinopatią cukrzycową, która może doprowadzić nawet do utraty wzroku ”.

Ok, Google. Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny

Uruchomienie w polskim Asystencie Google aplikacji dla diabetyków jest bardzo proste. Wystarczy włączyć na swoim telefonie Asystenta Google, przytrzymując kółko na dole ekranu (przycisk “Home” na Androidzie) i powiedzieć do niego:
“Ok, Google. Porozmawiaj z Cukrzyca.pl”.
Z Asystenta można również korzystać na iPhonach – wystarczy go wcześniej zainstalować. Dietetyczki portalu Cukrzyca.pl, w oparciu o swoje doświadczenie przygotowały zagadnienia, które są najbardziej przydatne w diecie diabetyka. O nie wszystkie możemy zapytać Asystenta. Pytając go “Co potrafisz?”, dowiemy się, że poda on nam indeks i ładunek glikemiczny składników oraz poda wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe.
Cały czas monitorujemy odpowiedzi użytkowników, aby ulepszać nasze rozwiązanie. To daje nam prawdziwy wgląd w to, czego potrzebują osoby z cukrzycą. Oczywiście myślimy o wdrażaniu kolejnych pomocnych pytań ” – mówią twórcy.

Aby przetestować pierwszą polską inteligencję dla diabetyków, wystarczy uruchomić Asystenta Google i powiedzieć: “Ok Google, Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny”. Nie zapomnijcie powiedzieć Zmotywuj mnie!” 🙂

Więcej informacji na stronie Cukrzyca.pl

Więcej o Asystencie można przeczytać tutaj https://cukrzyca.pl/asystent/

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content