W sobotę 26 sierpnia 2023 r. odbyła się uroczystość obchodów Dnia Diabetyka w PSD Oddział Rejonowy w Suwałkach.

Obchody naszego  święta zorganizowano w przepięknej, świętej miejscowości Studzieniczna  gm. Augustów.  Obchody zorganizowano na świeżym powietrzu, oby wszyscy mogli korzystać z dobroci natury.  W trakcie uroczystości: zwiedzania Sanktuarium, spacerów po lesie, pływania łodzią, zbierania jagód wszyscy uczestnicy mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, a wzięło w nich udział  35 osób z całego Rejonu Suwałk: z Augustowa, Bakałarzewa, Filipowa, Raczek, Świętajna  i Suwałk.

Po części oficjalnej, przy smacznym zdrowym poczęstunku toczyły się rozmowy na tematy związane z własnymi doświadczeniami i dalszymi osiągnięciami Oddziału Suwałki. Przedstawiano dalsze oczekiwania i plany na przyszłość  oraz jakie tematy czekają w ramach edukacji.

Spotkanie zakończyło się  częścią  artystyczną: wykonywaniem melodii tradycyjnych, środowiskowych uczestników spotkania i Zespołu Muzycznego „Familia” ze Świętajna.

Pani prezes złożyła wszystkim chorym życzenia – zdrowia, wytrwałości w przezwyciężaniu ciężkich chwil życia codziennego, wyrównanych cukrów i braku powikłań oraz podziękowała wszystkim za pracę na rzecz stowarzyszenia.

Szczególne podziękowania kierowała do członków Zarządu Oddziału oraz Pani dr E. Cipielewskiej za wieloletnią opiekę nad Stowarzyszeniem.
Z okazji naszego Święta przekazano wiele serdecznych podziękowań i gratulacji.

Na zakończenie zaserwowano gorący posiłek, kawę i herbatę.

Halina Krajewska
Prezes Oddziału Rejonowego PSD

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content