Projekt YOURAH (Youth to Raise Awareness and promote Healthy living with diabetes) to nowa inicjatywa International Diabetes Federation Europe, jej autorami są członkowie Young Advocates Forum – aktywni na arenie międzynarodowej młodzi działacze chorujący na cukrzycę, pochodzący z rożnych krajów Europy. Ich misją jest jednoczenie osób z cukrzycą, ich bliskich oraz Europejskich stowarzyszeń cukrzycowych by doprowadzić do zmian i poprawy w opiece diabetologicznej w całej Europie.

Celem projektu jest stworzenie internetowej platformy przystosowanej do celów edukacyjnych, łączących działania propagujące i wspierające tworzenie sieci dla wszystkich osób chorujących na cukrzycę w całej Europie. Poprzez tę platformę będą udostępniane materiały edukacyjne w różnej formie – wideo, grafik, prezentacji i dokumentów oraz odnośników do alternatywnych zasobów.

Publikacje, osiągnięcia i wydarzenia Europejskich stowarzyszeń cukrzycowych również będą prezentowane na platformie, by rozwijać międzynarodową współpracę i poszerzać wpływ działań dotyczących cukrzycy. Sercem platformy staną się materiały wideo i historie osób chorujących na cukrzycę i ich bliskich, gdzie będą dzielić się wszystkim co udało im się osiągnąć pomimo dodatkowych przeszkód w życiu z cukrzycą. W duchu jedności będą organizowane międzynarodowe seminaria internetowe z myślą o edukowaniu i zwiększaniu świadomości, aby aktywnie angażować się w dyskusje w temacie cukrzycy.

Do współpracy zostaną zaproszeni motywujący mówcy i gwiazdy chore na cukrzycę by zwiększać świadomość tej inicjatywy. Platforma będzie również wszechobecna w mediach społecznościowych, co wielokrotnie stworzy okazję do dalszych kampanii ukierunkowanych na cukrzycę np. zbieranie funduszy na konkretne cele związane z cukrzycą. Szczególny nacisk zostanie położony na mniej zasobne obszary takie jak: wsparcie młodzieży z cukrzycą; edukacja wokół cukrzycy i alkoholu, palenia tytoniu, narkotyków i seksu; zostaną także otwarte różne dyskusje w celu podzielenia się doświadczeniem i docenienia wspólnych, ale niedoszacowanych wyzwań związanych z cukrzycą w okresie dojrzewania.

Platforma będzie również przeznaczona dla przyjaciół i rodzin osób z niedawno zdiagnozowaną cukrzycą (dzieci, młodzieży i dorosłych), wszystkie potrzebne informacje znajdą w jednym miejscu! Źródło informacji będzie uzupełnianie i prowadzone przez International Diabetes Federation Europe we współpracy z młodymi działaczami cukrzycowymi.

Wygrana w konkursie YOUFORG20 pozwoli na zbudowanie i rozwijanie platformy przez pierwsze 3 lata jej działania. By zagłosować na projekt wystarczy dać Like’a!

Wesprzyj projekt tutaj:

https://youforg20.deutschland.de/en/yourah-belgium

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content