Złoty Otis to prestiżowa nagroda honorująca wybitne osiągnięcia w dziedzinie medycyny i farmacji oraz działania na rzecz pacjentów i poprawy systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Jest przyznawana w kilku kategoriach, w tym organizacjom pozarządowym.

Nagroda ta została przyznana Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków za całokształt działalności w 2006 roku oraz ponownie w roku bieżącym organizacji i imiennie Prezes Annie Śliwińskiej.
Oprócz PSD w tym roku wyróżnieni zostali Fundacja Carita – Żyć ze Szpiczakiem i Stowarzyszenie Udarowcy – liczy się wsparcie.

Uroczysta gala wręczania nagród połączona z sesją naukową odbyła się 6.04 w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Oprócz laureatów, naukowców, przedstawicieli medycyny i farmacji obecni byli oraz nagrody wręczali:  dr Stanisław Karczewski – marszałek Senatu, Zbigniew Król – wiceminister zdrowia, Marek Tombarkiewicz – wiceminister zdrowia, Jarosław Pinkas – były wiceminister zdrowia, Barbara Jaworska-Łuczak – Wiceprezes ds. Produktów Biobójczych, Marek Posobkiewicz – Główny Inspektor Sanitarny oraz posłanki: Lidia Gądek i Beata Małecka Libera.

   Nagrodę wręcza Marszałek Senatu Stanisław Karczewski

   Wyróżnione organizacje i osoby wręczające

  Złoty Otis dla PSD z roku 2006 i 2017

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content