W Białymstoku odbył się konkurs plastyczny pt.” „Jak mogę pomóc koleżance lub koledze z cukrzycą typu 1.?”, zorganizowany przez Podlaski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych z woj. podlaskiego, którzy uczestniczyli w szkoleniu w ramach projektu KIDS.

w dniu 15 maja odbyło się posiedzenie komisji konkursowej KIDS w Białymstoku.

Uczestnicy spotkania to:

  • Danuta Roszkowska – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oddział w Białymstoku
  • Dorota Kuc- dziennikarz TVP 3 Białystok
  • Grażyna Bogdańska – Dyrektor PFRON
  • Ewa Godlewska – KnowPR- sekretarz komisji

W dniu 22 maja o godzinie 13.00 w  Białymstoku, odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „KiDS – Kids and Diabetes in Schools” na Podlasiu.

W Projekcie wzięło udział niemal 50 szkół. Lekcje KiDS zostały przeprowadzone w  ok. 200 klasach. W efekcie końcowym, lekcji edukacyjnych na temat cukrzycy typu 1 i profilaktyki cukrzycy typu 2., wysłuchało niemal 2000 uczniów.

Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu plastyczno – literackiego. Do konkursu zgłoszonych zostało  51 prac plastycznych i 7 prac literackich. Z uwagi na bardzo wysoką jakość prac konkursowych Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu I miejsca całej szkole, z której nadeszło najwięcej prac i o najwyższym poziomie merytorycznym  i estetycznym.

Była to Szkoła Podstawowa w Obrubnikach. Dzieci z tej placówki, pojadą w nagrodę na całodniową wycieczkę do centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Po wręczeniu nagród nauczyciele wzięli udział w warsztatach kulinarnych.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content