Polskie Towarzystwo Diabetologiczne organizuje dnia 7.11 debatę ekspertów z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Cukrzycy. Debata odbywa się przy partnerstwie honorowym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

W debacie „Cukrzyca: wczesne wykrycie, nowoczesne leczenie” specjaliści zajmujący się diagnostyką i terapią cukrzycy podsumują dotychczasowe osiągnięcia w dostępie do opieki diabetologicznej i wskażą na czekające wyzwania.

Każdy słyszał o cukrzycy, ale ile naprawdę wie o chorobie nazwanej pierwszą niezakaźną epidemią w historii? Na świecie co 6 sekund z powodu cukrzycy lub jej następstw umiera jeden człowiek. W Polsce choruje na nią ponad 3 miliony osób, a prognozy mówią, że do 2030 r. liczba ta wzrośnie o kolejny milion. Edukacja, profilaktyka i poszerzenie świadomości ryzyka cukrzycy stanowią wyzwanie nie tylko dla medyków, ale i pacjentów.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne inicjuje dyskusję na temat zapewnienia chorym na cukrzycę jak najlepszej opieki. Debata akcentuje przypadający w listopadzie Światowy Dzień Cukrzycy. Złożą się na nią trzy prowadzone przez ekspertów panele poświęcone aktualnej sytuacji w dziedzinie profilaktyki i diagnostyki cukrzycy, leczenia i monitorowania oraz prewencji powikłań cukrzycy.

Obok lekarzy i pielęgniarek wezmą w niej udział przedstawiciele organizacji pacjentów, w tym prezes Zarządu Głównego PSD Anna Śliwińska, decydenci oraz goście specjalni – znane osoby zmagające się z cukrzycą. Paneliści odsłonią kulisy działania systemu opieki zdrowotnej, współczesnej diagnostyki, opowiedzą o innowacjach w terapii, praktyce medycznej i pielęgniarskiej oraz edukacji diabetologicznej.

Zachęcamy do wzięcia udziału zdalnego w wydarzeniu. Rejestracja pod poniższym linkiem:
https://eventory.cc/event/swiatowy-dzien-cukrzycy/schedule

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content