Stowarzyszenie diabetyków w Złotoryi powoli powraca do działalności w tak trudnym czasie jakim nam przyszło się zmierzyć. Wychodząc naprzeciw zarząd koła przystosował biuro zgodnie z wymaganiami sanitarnymi dla bezpieczeństwa wszystkich diabetyków oraz ich rodzin.

W pierwszej kolejności zadbaliśmy o tablice informacyjne przy wejściu do biura m.in.: zachowaniu odległości przez osoby – oznaczenie naklejek na podłodze, ilości dozwolonych osób w biurze, nakaz nałożenia  maseczki przed wejściem do biura, instrukcja dezynfekcji rąk.  W dalszej kolejności zadbaliśmy przy wejściu do biura o stanowisko do dezynfekcji rąk, rękawiczki jednorazowe, a dla zapominalskich maseczki jednorazowe oraz na dużej tablicy informacyjnej umieściliśmy wszystkie wiadomości i instrukcje odnośnie koronawirusa. Na wszystkich  biurkach zamontowaliśmy pleksi ochronne oraz podkładki, tak aby można swobodnie zachować środki ostrożności i zdezynfekować powierzchnię nie uszkadzając przy tym mebli. Ograniczyliśmy wystawianie ulotek, a do osobnej gabloty wystawiliśmy niezbędny sprzęt  potrzebny  dla diabetyka, tak aby za każdym razem nie otwierać wszystkich szafek. Osoby dyżurujące w biurze mają zapewnione maseczki, przyłbice,  rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji.

Wszystkie te zadania mogliśmy wykonać dzięki wspólnej pracy wielu osób, diabetyków i ich rodzin,  za ich poświęcony czas, pracę społeczną i pomysły przy remoncie biura, ale przede wszystkim przy dostosowaniu biura do wymagań sanitarnych. Pomogło to nam zaoszczędzić wielu nie potrzebnych kosztów, gdyż nie musieliśmy zamawiać drogich i gotowych materiałów – elementów. Dziękujemy także wychowankom warsztatów stolarskich Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach Zdrój za przygotowanie podstaw drewnianych pod pleksi ochronne oraz Aptece Centrum Zdrowia w Złotoryi za przekazanie bezpłatnie maseczek jednorazowych.

Każde biuro jest inne i znajduje się w różnych miejscach i często wymaga różnych rozwiązań. Ale w grupie jest siła, bo tam rodzą się pomysły. Zapraszam do udostępniania swoich pomysłów jak Państwo sobie z tym poradzili.

Pamiętaj, że sytuacja odnośnie epidemii zmienia się dynamicznie, więc warto sprawdzać na bieżąco oficjalne komunikaty ze stron rządowych, Głównego Inspektoratu Sanitarnego czy innych instytucji działających na danym terenie: Urząd Miasta, Gminy, Starostwo Powiatowe, Powiatowe Stacje Sanitarne itp.

Zarząd koła
w Złotoryi

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content