Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Gmina Piła przyznała dotację...

Gmina Piła przyznała dotację w kwocie 3500,00 zł Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków Koło w Pile.

Dzięki tej dotacji Koło w Pile zorganizuje zadanie pt.: „Zdrowy tryb życia, a cukrzyca” w okresie od 27 lutego do 15 maja 2017 r. polegające na popularyzowaniu wiedzy o cukrzycy poprzez wykład o cukrzycy, samokontroli, diecie, zdrowym trybie życia czy pierwszej pomocy w cukrzycy. Ponadto w jego ramach odbędą się  także warsztaty nauki komponowania posiłków, przeprowadzone zostaną bezpłatne badania poziomu glukozy, ciał ketonowych, ciśnienia tętniczego, masy i składu ciała oraz nauki udzielania pierwszej pomocy, obsługi glukometrów i prawidłowego odczytywania wyników.

Ponadto przekazano także dotację w kwocie 1988,00 zł Towarzystwu Przyjaciół Dzieci Koło Przyjaciół Dzieci z Cukrzycą na wsparcie realizacji zadania publicznego pt.: „Cukier pod kontrolą”, w okresie od 24 października do 14 listopada 2017 r. Zadanie polega na przeprowadzeniu bezpłatnych badań poziomu glukozy oraz ciał ketonowych we krwi, hemoglobiny glikowanej, ciśnienia tętniczego, analizy masy i składu ciała oraz na nauce samokontroli w prowadzeniu cukrzycy oraz popularyzowanie wiedzy na jej temat.

Prezydent Piotr Głowski podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami organizacji wręczył symbolicznie czeki oraz omówił szczegóły bieżącej współpracy oraz możliwości jej rozwinięcia w oparciu o współdziałanie z innymi podmiotami.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content