Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Głogowskie obchody Światowego Dnia...

14 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu diabetyka. Data symboliczna, ponieważ jest to dzień urodzin odkrywcy insuliny – doktora Frederica Bantenga. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna w roku 1991, po 70. latach od odkrycia hormonu insuliny, ustanowiła właśnie wtedy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Głogowski Oddział Rejonowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, postanowił celebrować tę ważną i symboliczną datę podczas uroczystości w Restauracji Pasjonata.

W licznym gronie, pośród którego znaleźli się między innymi: Zarząd Stowarzyszenia, Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, Zastępca Prezydenta Głogowa Wojciech Borecki, Krystyna Piasecka-Olejniczak – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie oraz tłumnie zgromadzeni goście, nie tylko świętowano, ale propagowano wiedzę na temat choroby. Bo ta wiedza jest wciąż mała.

W tytule spotkania pojawiło się słowo walka. I jak jest walka – to znaczy, że jest przeciwnik. Przeciwnik jest zdefiniowany. To podstępna choroba, która nikogo nie oszczędza, czyli cukrzyca – informował Stanisław Stolarczyk, prezes stowarzyszenia.

Wydarzenie moderował Stanisław Stolarczyk, wykład poprowadziła Krystyna Piasecka-Olejniczak, podkreślając, że dobro seniorów, osób z niepełnosprawnością jest niezwykle ważne. Wręczono również nagrodę, ufundowaną przez Starostę Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka.

Spotkanie to nie tylko karta z kalendarza, to przede wszystkim wydarzenie podkreślające niezwykłą wagę tematu cukrzycy, która w roku 2019 dotknęła około 2,1 mln osób.

Dzięki takim właśnie inicjatywom zwiększa się świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z chorobą.

Uroczyste spotkanie zakończono występem artystycznym w wykonaniu Dariusza Sztochmala śpiewającego utwory country.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content