Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Nasze działania
  6. /
  7. Dzięki staraniom Koła PSD...

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą korzystać od początku sierpnia z bezpłatnych konsultacji u diabetologa. Skierowanie nie jest potrzebne – mówi Leszek Mazurek, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie, w którym powstał punkt konsultacyjny.

Mazurek podkreślił w rozmowie z PAP, że uruchomienie punktu było możliwe dzięki 120 tys. zł wsparcia od władz powiatu. Pieniądze zostaną przeznaczone na wynagrodzenia lekarza i pielęgniarek. Wystarczą na rok.

Punkt konsultacyjny będzie czynny dwa razy w tygodniu – w środy i czwartki w godzinach od 8.00 do 15.00.

Leszek Mazurek zaznaczył, że na razie nie ma danych, ile osób w powiecie jarocińskim choruje na cukrzycę, ale zainteresowanie pacjentów poradami diabetologa jest bardzo duże.

– Od dawna docierały do nas sygnały, że punkt konsultacyjny jest potrzebny – wyjaśnił prezes szpitala. Dodał, że przybliżone dane szpital będzie miał po roku funkcjonowania punktu.

Szpital w Jarocinie zamierza w 2019 r. przekształcić punkt konsultacyjny w poradnię diabetologiczną, dlatego – jak mówił prezes – stosowne dokumenty zostały już złożone w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Źródło: PAP, Rynek Zdrowia, Koło PSD w Jarocinie

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content