Portal www.diety.nfz.gov.pl przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych. W szczególności polecamy ją pacjentom z chorobami przewlekłymi, dla których dieta jest również jednym z zaleceń lekarskich oraz dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać, którzy chcą schudnąć lub zmienić nawyki żywieniowe.

Na portalu zamieszczone są 28-dniowe plany żywieniowe w kilku kalorycznościach opracowane wg zaleceń diety DASH, która nie tylko pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze, ale również zapobiega jego rozwojowi, sprzyja poprawie w przypadku zaburzeń lipidowych, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych. Odżywianie się według jej zasad daje wiele korzyści zdrowotnych, które  możemy zaobserwować już po kilku tygodniach jej stosowania. Wszystkie diety na portalu są bezpłatne.

𝐂𝐨 𝐳𝐫𝐨𝐛𝐢𝐜́, 𝐛𝐲 𝐤𝐨𝐫𝐳𝐲𝐬𝐭𝐚𝐜́ 𝐳 𝐃𝐢𝐞𝐭 𝐍𝐅𝐙 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐦𝐨𝐣𝐞𝐈𝐊𝐏?

Po uruchomieniu aplikacji mojeIKP na dole ekranu kliknij w pole „Profilaktyka”, a następnie „Twoje plany żywieniowe”. Tak przeniesiesz się na stronę logowania na portalu Diety NFZ.

Podaj tutaj swój mail i wybrane hasło (minimum 6 znaków, podaj przynajmniej jedną cyfrę i jedną wielką oraz jedną małą literę). Te dane warto zapamiętać, gdyż będą Ci potrzebne podczas logowania się do portalu Diety NFZ zarówno w aplikacji, jak i za pośrednictwem strony internetowej. Żeby wrócić do poprzedniego ekranu, należy kliknąć na strzałkę < na górze lub na „e-zdrowie” na dole ekranu (wtedy wrócisz do e-recept i e-skierowań).

Aplikacja mojeIKP

mojeIKP to bezpłatna mobilna aplikacja, która daje dostęp do niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Możesz ją pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store.

Aplikacja umożliwia:

  1. szybkie umówienie terminu szczepienia przeciw COVID-19,
  2. łatwe wyszukiwanie e-recept i e-skierowań,
  3. odbieranie bezpośrednio na telefon powiadomień o wystawionych e-receptach i e-skierowaniach, w tym także tych wystawionych dzieciom czy bliskiej osobie, która upoważniła Cię do swojego Internetowego Konta Pacjenta,
  4. wykupienie leku w aptece bez konieczności podawania numeru PESEL, wystarczy dać farmaceucie do zeskanowania kod QR,
  5. sprawdzanie ulotki i dawkowania przepisanego leku,
  6. sprawdzenie, kiedy i gdzie odbędzie się wizyta na podstawie zarejestrowanego e-skierowania,
  7. pobieranie e-recept i e-skierowań na urządzenie mobilne w formie pdf z plikiem do wydruku, aby można je było wysłać do innej osoby przy pomocy np. poczty internetowej lub komunikatorów internetowych, takich jak SMS czy Messenger,
  8. pobieranie e-recept, e-skierowań Twojego dziecka lub osób bliskich,
  9. pobieranie Unijnego Certyfikatu COVID,
  10. a teraz także przejście na portal Diety NFZ.

 Jedz zdrowo! Żyj zdrowo!

Źródło: www.diety.nfz.gov.pl

Skip to content