Alexander Edenwind,  lat 31, mieszka w  Sztokholmie w Szwecji. Od października ubiegłego roku rozpoczął podróżowanie po Europie, aby filmować i przeprowadzać wywiady z diabetykami w różnych krajach. Chce podkreślić istniejące różnice wśród diabetyków w zależności od tego, w którym miejscu Europy kto się urodził. W ramach tego projektu Alexander chce dotrzeć do jak największej liczby osób. Wszystko po to, by badać zdrowotne, osobiste i kulturowe aspekty życia diabetyków na całym świecie.

Dwa miesiące temu Alexander odwiedził Polskę i przeprowadził wywiad z Łukaszem. W maju odwiedzi Ukrainę, gdzie spotka się z grupą rodzin, aby spróbować dostarczyć insulinę dzieciom z sąsiednich krajów. A w kwietniu rozmówczynią będzie dziewczyna z dobrze sytuowanej rodziny hiszpańskiej, mieszkająca w Kopenhadze, która może sobie pozwolić na pełną opiekę zdrowotną. Te różnice między środowiskami o innej sytuacji ekonomicznej są przykładami tego, co Alexander próbuje opisać i zilustrować.

Projekt nosi nazwę „O chorym na cukrzycę”, a wszystkie informacje i filmy znajdą Państwo w języku angielskim na stronie www.aboutadiabetic.com

Dwa krótkie wprowadzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=f5D0frwLcAM&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=VFuppDrEmx0&t=20s

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content