Kochani Diabetycy, jesteśmy z Wami w stałym kontakcie, rozmawiamy, wspieramy Was całym sercem. Zmagacie się teraz z bardzo trudną sytuacją, stajecie przed wieloma wyborami, ale nie zapominajcie o własnym zdrowiu.

Zgłaszajcie do nas swoje potrzeby, a my w miarę swoich możliwości udzielimy Wam pomocy.
Pomoc zgłaszajcie w komentarzach lub bezpośrednio do naszego biura – www.diabetyk.org.pl
Macie wsparcie wśród diabetyków z całej Polski, którzy pomagają Wam w swoich regionach, za co im serdecznie dziękujemy!

 

 

Oto kilka kluczowych kwestii, które warto mieć na uwadze:

  1. Dostęp do leków i sprzętu: Główny Inspektorat Farmaceutyczny apeluje o nieużywanie leków, które miały kontakt z wodą powodziową. W przypadku zagrożenia zdrowia pacjenta farmaceuci mają prawo do wystawienia recepty farmaceutycznej. GIF apeluje też o nie organizowanie prywatnych zbiórek leków
  2. Bezpieczeństwo żywności: Pamiętaj, że żywność, która miała kontakt w z wodą powodziową nie nadaje się do spożycia – szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego – https://www.gov.pl/web/gis/glowny-inspektorat-sanitarny
  3. Higiena i opieka medyczna: Woda może być zanieczyszczona, co zwiększa ryzyko infekcji. Ważne jest dbanie o higienę i monitorowanie objawów ewentualnych zakażeń, zwłaszcza przy ranach czy skaleczeniach. Jeśli szukają Państwo pomocy zdrowotnej – skorzystajcie z bezpłatnej i całodobowej infolinii NFZ – 800 190 590.
  4. Zarządzanie stresem: Sytuacje kryzysowe, takie jak powódź, mogą wywoływać stres. Wsparcie uzyskają Państwo pod numerem: dla dorosłych 800 70 2222, dla dzieci i młodzieży – 116 111.

Pamiętajcie jesteśmy z Wami wszystkimi, łączymy się całym sercem z naszymi rodzinnymi stronami: Monika Kaczmarek – Złotoryja, Beata Tadla – Legnica.

Łączymy się wszyscy w geście solidarności z powodzianami. Siły Kochani!!!

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content