Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął nowy cykl edukacyjny „Zdrowie na pierwszym planie”. To seria składająca się z 20 filmów edukacyjnych, które poruszają ważne tematy związane ze zdrowiem.

Celem projektu jest dostarczenie widzom wartościowych i wiarygodnych informacji na temat zdrowego stylu życia, programów profilaktycznych oraz systemu opieki zdrowotnej. Znani eksperci z różnych dziedzin medycyny odpowiadają na pytania istotne dla każdego z nas, zachęcając do podejmowania działań w kierunku zdrowia.

W poniższym odcinku dowiedzą się Państwo co to jest opieka koordynowana?  Co sprawia, że jest skuteczna? Co to jest IPOM? Jakie dodatkowe badania może zlecić lekarz rodzinny? Kim jest koordynator i jakie są jego zadania? Jak to wygląda w praktyce? Z jakimi specjalistami współpracuje lekarz rodzinny i jakie schorzenia można leczyć w ramach opieki koordynowanej?

O tym wszystkim opowiada prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz – Migas, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej. Opieka koordynowana to dużo więcej możliwości diagnostyki i leczenia najczęstszych chorób przewlekłych już u swojego lekarza rodzinnego. Lekarz POZ może zlecić badania (w sytuacjach medycznie uzasadnionych), które do tej pory były zarezerwowane tylko dla lekarza specjalisty. Nowym rozwiązaniem, jest również możliwość konsultowania stanu zdrowia przez lekarza POZ z lekarzem specjalistą. Bezpośrednie omówienie wyników badań pacjenta i dalszego przebiegu leczenia między lekarzami, wpływa na większą skuteczność terapii i bezpieczeństwo pacjenta.

Jeżeli chcą Państwo wiedzieć, czy Wasza przychodnia realizuje opiekę koordynowaną – wystarczy sprawdzić na mapie: https://koordynowana.nfz.gov.pl/przyc…

Źródło: www.nfz.gov.pl

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content