Z Ireną Szewińską o profilaktyce cukrzycy!

Składnik marihuany może pomóc w leczeniu cukrzycy typu 2
5 września 2016
Bezpłatne leki dla pacjentów po 75 roku życia – porady dla diabetyków
8 września 2016

Z Ireną Szewińską o profilaktyce cukrzycy!

4 września odbył się bieg Samsung Irena Women’s Run, w którym wzięło udział ponad 1200 kobiet. Pięciokilometrowa trasa wiodła przez warszawską Agrykolę.

Celem tegorocznej edycji było zwiększenie świadomości kobiet w zakresie profilaktyki cukrzycy typu 2., dlatego organizatorzy przekazali darowiznę w wysokości 7000 zł na działania Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, partnera imprezy.

W ramach edukacji prozdrowotnej biegaczki oraz kibice mogli sprawdzić poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, skontrolować masę ciała, BMI i ilość tłuszczu w organizmie.
Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że w tym biegu zwyciężczyniami są wszystkie startujące w nim kobiety, dlatego każda uczestniczka otrzymała nagrodę w postaci pamiątkowego medalu. Przez całą imprezę uczestniczki wspierała honorowa patronka Samsung Irena Women’s Run – Irena Szewińska, wielokrotna medalistka olimpijska i jedna z największych gwiazd polskiej lekkoatletyki.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków podczas wydarzenia reprezentowały: prezes Anna Śliwińska, która odbierała symboliczny czek z rąk pani Ireny Szewińskiej oraz Magdalena Cyktor (asystentka zarządu) i Małgorzata Marszałek (rzecznik), które z powodzeniem wystartowały w biegu.

O przeznaczeniu darowizny zadecyduje Zarząd Główny PSD.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *