Jubileusz 35-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków
14 czerwca 2016
INSULINOTERAPIA – lepiej wcześniej niż za późno
16 czerwca 2016

XXV Pielgrzymka Diabetyków

10 czerwca 2016 roku w Częstochowie odbyła się XXV Pielgrzymka Diabetyków

W tym roku zgłosiły się na jubileuszową XXV pielgrzymkę 42 grupy, ok. 900 uczestników.

Nasi pielgrzymi widoczni byli pośród innych, mając zawieszone piękne zawieszki nawiązujące do Roku Miłosierdzia. Uczestnicy wraz ze swoimi pocztami sztandarowymi udali się w zorganizowanej kolumnie na czele ze sztandarem Zarządu Głównego PSD do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.  O  godzinie 11.00 w Kaplicy Kapelan PSD o. Tomasz Michalski odprawił mszę św. w intencji członków Stowarzyszenia i wygłosił słowo boże do zebranych.

Następnie po mszy św. odbyło się spotkanie edukacyjne w sali o. Kordeckiego, w którym wystąpili Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Pani Anna Śliwińska oraz o. Tomasz Michalski, natomiast  głównym prelegentem był lekarz diabetolog dr. Andrzej  Paciorkowski.  Zgodnie z programem, mimo padającego deszczu, odbyła się Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich pod przewodnictwem o. Tomasza Michalskiego. Duża część uczestników pielgrzymki pozostała w Częstochowie, aby brać udział w Ogólnopolskich Dniach Diabetyka połączonych z 35-leciem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.  Do zobaczenia na następnej pielgrzymce.

Jan Wróblewski – Oddział Miejski PSD Częstochowa

Poniżej link do relacji radiowej z pielgrzymki, w tym nagrania rozmowy przeprowadzonej z Prezes Anną Śliwińską i uczestnikami wydarzenia dla Radia Jasna Góra:

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-10207

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *