Warszawa: koncerty i bieg „Policz się z cukrzycą” w ramach WOŚP

Uszkodzenia słuchu wywołane lekami
8 stycznia 2016
Wielka Brytania: cukier będzie na recepty?
19 stycznia 2016

Warszawa: koncerty i bieg „Policz się z cukrzycą” w ramach WOŚP

Kilka tysięcy osób wzięło udział w biegu „Policz się z cukrzycą”, który odbywa się podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Takich i podobnych biegów jest 60 w całej Polsce. Pamiętajcie: w zdrowym ciele – zdrowy duch. Za te pakiety (startowe – PAP) kupujemy pompy insulinowe – powiedział szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, inaugurując bieg w Warszawie.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbywa się już po raz 10. Jego organizatorzy chcą przez tę akcję namówić producentów żywności, aby umieszczali na opakowaniach swoich produktów informacje o wymiennikach węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. To informacje istotne m.in. w diecie osób z cukrzycą. Bieg ma też przypominać Polakom o regularnych kontrolach i dbaniu o zdrowie.

W Warszawie w biegu „Policz się z cukrzycą” mogło wziąć udział maksymalnie 5 tys. osób, miejsca wyczerpały się już w grudniu ub. roku. Zawodnicy – aby otrzymać pakiet startowy – musieli wykupić cegiełki. Dochody ze sprzedaży tych cegiełek przeznaczono na zakup pomp insulinowych. To niewielkie urządzenie medyczne służące do ciągłego podskórnego podawania insuliny. W niedzielę pompy te uroczyście przekazano dwóm szpitalom – Bródnowskiemu w Warszawie oraz Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Olsztynie. Koszt każdej z pomp to ok. 17 tys. zł.

Źródło: PAP/Rynek Zdrowia   10 stycznia 2016

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *