Szansa na skuteczniejszą kontrolę cukrzycy

Najmłodsza chora na cukrzycę typu 2
23 września 2015
Resort infrastruktury pomoże w komercjalizacji metody leczenia cukrzycy
24 września 2015

Szansa na skuteczniejszą kontrolę cukrzycy

Potencjalnie dobra wiadomość dla osób z cukrzycą typu 2, u których nie udaje się osiągnąć wyrównania cukrzycy pomimo leczenia insuliną. Nowy, eksperymentalny preparat złożony może być dla nich szansą na skuteczniejsze leczenie. O jaki specyfik chodzi?

W badaniu klinicznym fazy III LixiLan-L oceniono skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu złożonego zawierającego insulinę glargine i liksysenatyd (antagonista receptora GLP-1). Badanie trwało 30 tyg. i objęło 736 pacjentów, u których cukrzyca typu 2 nie była odpowiednio kontrolowana podczas oceny przesiewowej.

Ogłoszone w ostatnich dniach wyniki badania pokazują, że połączenie insuliny i liksysenatydu przyczynia się do statystycznie większej redukcji poziomu HbA1c (parametru, który świadczy o średnim poziomie glukozy we krwi w okresie poprzedzających trzech miesięcy) w porównaniu z samą insuliną glargine (zarówno w połączeniu z metforminą jak i bez niej) u pacjentów z cukrzycą typu 2.

– Wynik ten oznacza, że badany preparat złożony może stanowić opcję terapeutyczną dla ok. 50 proc. pacjentów, którzy nie są już w stanie utrzymać docelowego poziomu HbA1c, pomimo leczenia insuliną podstawową – komentuje dr Richard M. Bergenstal, dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Centrum Diabetologicznego w Park Nicollet w Minneapolis.

Przedłożenie wniosków rejestracyjnych zaplanowane jest na IV kwartał 2015 r. w USA i I kwartał 2016 r. w Unii Europejskiej.

Źródło: medexpress.pl 18 września 2015

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *