Zmarła Maria Łakoma
22 grudnia 2015
Ruszają badania nad metforminą. Ten lek przedłuża życie?
28 grudnia 2015

Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia

Dnia 21.12 br. władze PSD spotkały się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia

    W ślad za korespondencją z Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem, opublikowanej na stronie internetowej dnia 27.11 br., Prezes ZG PSD Anna Śliwińska oraz Prezes Honorowy PSD Andrzej Bauman otrzymali zaproszenie do Ministerstwa Zdrowia na spotkanie z Szefem Gabinetu Politycznego panem Tomaszem Matynia oraz Doradcą Ministra Jakubem Banaszkiem.
Tomasz Matynia bardzo dobrze rozumie potrzeby i problemy diabetyków, gdyż sam od dziewięciu lat choruje na cukrzycę typu 1. Co więcej, jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału w Wieluniu. Tomasz Matynia poparł wszystkie zawarte w naszym piśmie postulaty. Problemem jak zawsze mogą okazać się jednak koszty proponowanych rozwiązań.
Doradca Ministra Jakub Banaszek poparł przedstawiony podczas spotkania wniosek o utworzenie proponowanego od wielu lat przez PSD oraz środowiska lekarskie Narodowego Programu Cukrzycowego. Kwestia ta będzie w najbliższym czasie szczegółowo omawiana we współpracy ze stowarzyszeniami lekarzy diabetologów i pielęgniarek.

       Kilka dni wcześniej, dnia 10.12 br. Prezes ZG PSD Anna Śliwińska spotkała się nieformalnie z Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem w przerwie konferencji pt. „Finansowanie świadczeń zdrowotnych i refundacja leków – diagnoza potrzeb priorytetowych”. Anna Śliwińska w rozmowie nawiązała do korespondencji z Ministrem, który wyraził zainteresowanie osobami chorymi na cukrzycę i takimi zmianami w opiece zdrowotnej, które usprawnią opiekę diabetologiczną w Polsce.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *