Ścigamy się z cukrzycą na Tour de Pologne

Niedoszacowanie obciążenia cukrzycą
20 lipca 2016
Piknik rodzinny w Sandomierzu
27 lipca 2016

Ścigamy się z cukrzycą na Tour de Pologne

Karolina Jany, Młoda Liderka Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, wzięła udział w wyścigu kolarskim Tour de Pologne dla amatorów

Karolina na cukrzycę choruje od 2005 roku, choroba nie przeszkodziła jej podczas niezwykle wyczerpującego Biegu Rzeźnika, w biegu na 42 km na Babią Górę, w regularnych wyjazdach na Przechybę, w kilkudziesięciu wyprawach na najlepszy podjazd w Polsce, czyli Golgotę w Nowym Sączu, w przygodzie z crossfitem… jednym słowem w aktywnym, a niekiedy wręcz ekstremalnym życiu.

Do wyścigu Tour de Pologne dla amatorów z ramienia grupy kolarskiej Novo Nordisk zostało wybranych osiem osób w Polsce. Miał on miejsce 17 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej. Ambasadorem grupy został Michał Jeliński, wioślarz, czterokrotny mistrz świata, złoty medalista z olimpiady w Pekinie. Oprócz Michała team Novo-Nordisk tworzyli:
Profesor Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, poseł Aleksander Mularczyk, Przemek Kotulski – świetny młody kolarz z cukrzycą, Krzysztof Majak dziennikarz, „nasza” Karolina Jany, reprezentująca PSD oraz portal mojacukrzyca.org, a także blogerzy – Karolina Bojdzińska oraz Piotr Demianiuk.

Czas uzyskany przez Karolinę to 2 godziny i 16 min. Warunki wyścigu były ekstremalne, od rana padał ulewny deszcz, który szczypał w oczy, widoczność była ograniczone przez mgłę, górskie trasy zmieniły się w rwące potoki – wg relacji Karoliny jej rower momentami płynął, a temperatura powietrza oscylowała wokół 10-11 stopni.

Cała drużyna NovoNordisk  odnotowała ogromny sukces, każdy z zawodników ukończył ten ekstremalny wyścig na dystansie 32 km, w górach i przy ulewnym deszczu.  W zawodach wzięło udział 1500 zawodników – amatorów.  Tym bardziej godny uwagi jest wynik, jaki uzyskał Przemek Kotulski, który przekroczył metę po 1 godzinie i 14 minutach jazdy, zajmując w klasyfikacji ogólnej 104 pozycję, a w swojej grupie wiekowej siódmą.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! 

Małgorzata Marszałek

 

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *