Przedstawicielka Polski na obozie dla młodych działaczy z cukrzycą

Nowy Statut PSD
19 sierpnia 2016
Diabetycy – seniorzy z bezpłatnym dostępem do analogów długodziałających
22 sierpnia 2016

Przedstawicielka Polski na obozie dla młodych działaczy z cukrzycą

International Diabetes Federation Europe organizuje obozy dla młodych działaczy z cukrzycą z różnych krajów Europy, podczas których szkolą się, integrują i wymieniają opiniami.

W tym roku obóz odbył się na Cyprze ze wsparciem Cypryjskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Eli Lilly, FEND oraz firm Medtronic i Roche. Wśród 23 krajów pojawiła się również Polska.

Opowiada nasza uczestniczka Weronika Kowalska:
Jeżeli miałabym określić jednym słowem International Diabetes Federation Europe Youth Leadership Camp to zdecydowanie jest nim „zjednoczeni”. To niesamowite uczucie gdy spotykasz się z nowymi osobami i od razu doskonale się rozumiecie, dzielicie te same doświadczenia – dobre i złe, wzajemnie się wspieracie. Cukrzyca nie jest łatwą chorobą, ale potrafi połączyć ludzi i zmobilizować ich do działania. W trakcie wyjazdu nie tylko zyskałam przyjaciół, ale również wiele się nauczyłam – zderzenie z rzeczywistością cukrzycową z 23 innych krajów poszerza horyzonty i inspiruje do zmian. Mam nadzieję, że zarówno wykłady i warsztaty, w których brałam udział na Cyprze, jak i wymiana międzykulturowa, pomogą mi jeszcze mocniej zaangażować się w różne działania związane z cukrzycą w Polsce i na świecie.

Weronika Kowalska BlueSugarCube

http://bluesugarcube.blogspot.com/

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *