Cukrzycę można leczyć operacyjnie
8 września 2015
Wyszukiwarka ośrodków rehabilitacyjnych
22 września 2015

Podlaskie Lady D. wybrane

Chwytają życie pełnymi garściami, odnoszą sukcesy na polu zawodowym, sportowym czy społecznym. Właśnie takie kobiety zostały wyróżnione w konkursie „Lady D. im. Krystyny Bochenek”.

Podczas niego uhonorowane zostały kobiety niepełnosprawne, zamieszkałe na terenie województwa podlaskiego, wnoszące istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promujące ich podstawy – poinformowała Bożena Kamińska, organizatorka konkursu w województwie podlaskim. Konkurs obejmował pięć dziedzin: Dobry Start, Sport, Kultura i Sztuka, Życie Zawodowe oraz Życie Społeczne.

Wszystkie z kandydatek wypadły znakomicie, jednak tylko 5 z nich mogło zostać laureatkami. W kategorii Dobry Start zwyciężyła Agnieszka Makarewicz, w dziedzinie Sportu doceniona została Agnieszka Pytel, a w Kulturze i Sztuce Krystyna Korolczuk. Ewa Matulewicz została laureatką w kategorii Życie Zawodowe, a Teresa Szumowska w Życiu Społecznym.

W związku z tak dobrą prezentacją kandydatek, w kategorii Życie Społeczne wyróżniono także: Zofię Dębską, Helenę Krajewską oraz Krystynę Wasilewską.

Uroczysta gala wręczenia nagród wojewódzkiego etapu konkursu „Lady D. im. Krystyny Bochenek”odbyła się dzisiaj w Sali Konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Laureatki, które zostały wyłonione przez kapitułę w każdej z kategorii, wezmą udział w etapie na szczeblu krajowym.

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *